نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/11      12:2:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:451


نسخه چاپی
تأمین امنیت مردم در حوادث طبیعی ؛ مهم ترین وظیفه پلیس
گروه استان‌ها - کهگیلویه و بویراحمد - جانشین فرماندهی انتظامی استان، تأمین امنیت مردم در حوادث طبیعی را مهم ترین وظیفه پلیس دانست و گفت: مردم اطمینان داشته باشند نیروهای پلیس همواره با تمام امکانات و تجهیزات برای تأمین نظم و امنیت و خدمت‌رسانی در کنارشان هستند.

 

سرهنگ "کیقباد مصطفایی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: صبح روز دوشنبه 5 فروردین، با ورود سامانه بارشی در کشور، معابر استان کهگیلویه و بویراحمد دچار آبگرفتگی شدید و اختلال در رفت و آمد شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: از ساعات اولیه آبگرفتگی معابر و وقوع سیل در برخی از نقاط استان، نیروهای پلیس در کنار سایر نیروهای امدادی، با حضور در مناطق آسیب‌دیده از سیلاب، روند امداد و خدمات‌رسانی را آغاز کردند.

وی درباره وضعیت جاده‌ها و محورهای مواصلاتی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در بارندگی‌های اخیر، طول ۵۰۰ متر از کوه در کیلومتر ۲۰ محور "یاسوج  _ شیراز مله‌شوره"، رانش و ریزش کرد که در همان ساعات اولیه از طریق رسانه ملی،  محورهای جایگزین به عموم شهروندان و مسافران نوروزی اعلام شد.

این مقام انتظامی، محور جایگزین یاسوج به شیراز را محور "یاسوج- بابامیدان- نورآباد ممسنی" و  "یاسوج -کاکان - سپیدان" و جاده قدیم "یاسوج- شیراز " اعلام کرد و افزود: در این محور، کار ریزش و رانش برداری سنگین است و زمان بازگشایی این محور، مشخص نیست.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: رانش و ریزش کوه زمانی رخ داد که خودرویی در حال عبور و مرور نبود و خوشبختانه تلفات جانی به همراه نداشته است.

وی در ادامه به هشدارهای سازمان هواشناسی کشور درخصوص شدت و مدت بارش در جنوب و جنوب غرب کشور و طغیان رودخانه‌ها و وقوع سیلاب در روزهای آینده با تاکید بر آمادگی، هوشیاری، بسیج نیروها و امکانات اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر نیروهای پلیس استان برای مقابله با حوادث سیلاب احتمالی و امدادرسانی، از  آمادگی کامل برخوردار هستند.

این مقام انتظامی به عموم شهروندان و همچنین مسافران نوروزی، توصیه کرد: از مسافرت‌های غیرضروری بپرهیزند و در صورت ضرورت، تمهیدات لازم را برای در امان ماندن از خطرات احتمالی سیلاب و آبگرفتگی معابر، پیش بینی و از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، جداً خودداری کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تمامی فرمانداری‌ها، دستگاه ‌های دولتی، خدمت‌رسان و امداد و نجات، نظامی، انتظامی و آموزش و پرورش، پای کار هستند؛ اما مردم همچنان باید به هشدارهای ستاد بحران، توجه کنند.

سرهنگ مصطفایی، تأمین امنیت مردم در حوادث طبیعی را مهم‌ترین وظیفه پلیس دانست و گفت: مردم اطمینان داشته باشند نیروهای پلیس، همواره با تمام امکانات و تجهیزات برای تأمین نظم و امنیت و خدمت‌رسانی در کنارشان هستند.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از شهروندان خواست همکاری لازم را با نیروهای پلیس راه داشته باشند و توصیه ها و هشدارهای هواشناسی و پلیس را جدی بگیرند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون