نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/13      12:12:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:446


نسخه چاپی
برخورد پلیس با شایعه سازان حوادث سیل در فضای مجازی
گروه استان ها_ خوزستان_ رئیس پلیس فتا استان گفت: پلیس با افرادی که بخواهند با انتشار شایعه در خصوص حوادث سیل اخیر در فضای مجازی باعث تشویش اذهان عمومی و بر هم زدن آرامش جامعه شوند، برخورد قانونی خواهد کرد.
 

سرهنگ "شاهین حسنوند" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: از چند روز گذشته تصاویری در خصوص سیل و حوادث آن در فضای مجازی دست به دست در حال انتشار است که در آنها از خسارات مالی و جانی گفته می شود که با کمی تعمق و دقت می‌توان پی برد این تصاویر متعلق به خسارات سیلاب در خارج از کشور یا مربوط به حوادث گذشته است.

وی ادامه داد: کاربران فضای مجازی به شایعات و دروغ ‌پردازی ‌های برخی شبکه‌های مجازی در خصوص بارندگی و سیل توجه نکرده و به آن دامن نزنند و اخبار بارندگی و سیل را تنها از طریق ستاد بحران استان، رسانه ملی و خبرگزاری های معتبر دنبال کنند.

سرهنگ حسنوند از شهروندان خواست: به خبرهایی که از منابع ناشناس در فضای مجازی منتشر می‌شود توجه نکنند؛ چرا افراد سودجو می‌خواهند با سوء استفاده از سیل اخیر، مخاطبان و دنبال‌کننده‌های صفحات و کانال‌های خود را افزایش دهند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان خوزستان در پایان خاطر نشان کرد: پلیس فتا با رصد مستمر فضای مجازی در صورت مشاهده هر گونه شایعه یا محتوایی که باعث تشویش اذهان عمومی و برهم زدن آرامش جامعه شود، با شناسایی منتشر کنندگان این تصاویر، برخورد لازم با آنان صورت‌ می‌گیرد.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون