نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/18      12:52:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:431


نسخه چاپی
همه همت مان را برای کمک رسانی به مردم آسیب دیده از سیل به کار گرفته ایم/ در مناطق سیل زده هیچ گونه مشکل امنیتی نداشتیم/ رونق تولید و کسب و کار؛ اولویت دارترین نیاز جامعه
گروه ناجا – فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه همه همت مان را برای کمک رسانی به مردم آسیب دیده از سیل به کار گرفته ایم، گفت: به همت سبزپوشان ناجا برای تأمین نظم و امنیت، هیچ گونه مشکل امنیتی در این مناطق گزارش نشده است.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"حسین اشتری "در نشست عمومی فرماندهان، روسا و مدیران ارشد حوزه مرکزی ناجا ( جلسه اخوت) اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی امام راحل و ارواح طیبه شهدای اسلام، انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، شهیدان عرصه نظم و امنیت، مدافعان حریم و حرم درود و رحمت می فرستیم و آرزوی طول عمر توام با سلامتی و صحت برای فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی)داریم.

وی با تبریک حلول سال نو و فرا رسیدن اعیاد شعبانیه افزود: امید است در سال 98 بتوانیم وظایف مان را به نحو شایسته ای انجام دهیم و خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم.

 قدردانی فرمانده ناجا از تلاش سبز پوشان ناجا

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به کارنامه عملکردی نیروهای پلیس در سال گذشته بیان کرد: از تلاش ها و مجاهدت های آحاد فرماندهان، افسران، درجه داران، کارکنان نیروی انتظامی و سربازان وظیفه تشکر می کنم، به لطف و عنایات الهی، هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری و همت و تلاش کارکنان، توانستیم به موفقیت های خوبی دست یابیم و قطعا این موفقیت ها محصول هماهنگی و همدلی بین نیروهای پلیس است.

 استقبال از پیشنهادات و انتقادات

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه برای پیشبرد امور و پیشرفت در برنامه ها همواره از نظرات، پیشنهادات و انتقادات آحاد کارکنان و مردم استقبال می کنیم، بیان کرد: معتقدم که بهره مندی از نقطه نظرات همگانی می تواند باعث ظهور و بروز ایده های خلاقانه و عملیاتی شود، بنابراین در همین جا اعلام می کنم پذیرای نظرات و پیشنهادات راهگشای کارکنان برای پیشبرد بهتر اهداف مأموریتی و سازمانی هستم.

سردار اشتری تأکید کرد: ولایت مداری، روحیه جهادی و انقلابی  و مردم داری از عوامل و مولفه های اساسی در موفقیت های نیروی انتظامی هستند و همواره باید با توسل بر این مولفه ها به دنبال ارتقاء دستاوردهای سازمانی و رضایت مندی مردمی باشیم چرا که رضایتمندی مردم نیز بالاترین سرمایه برای پلیس است.

وی با اشاره به افکارسنجی و نظرسنجی های صورت گرفته توسط نهادهای برون سازمانی بیان کرد: خوشبختانه شاهد افزایش رضایت مردمی از عملکرد پلیس هستیم و این مهم را قدر می دانیم. نیروی انتظامی چهار دهه شکوهمند را پشت سر گذاشته و قطعا برنامه های آینده را نیز با آمادگی کامل پیش خواهیم برد.

 مروری بر عملکرد پلیس

فرمانده نیروی انتظامی با مروری بر کارنامه عملکرد پلیس در سال 97 ادامه داد: برآیند اقدام و عملکرد نیروی انتظامی، رضایت مندی فرماندهی معزز کل قوا (مدظله العالی) ، مراجع عظام تقلید، مسئولان، خانواده معزز شهدا و  مردم را در پی داشته که این ابراز و اظهار رضایت مندی را بالاترین سرمایه و برکت می دانیم و برای ارتقاء آن نیز تلاشمان را مضاعف می کنیم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار سال؛ "رونق تولید" خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  در طی سال های اخیر به صورت ویژه موضوعات اقتصادی را در شعار سال مورد توجه و اشاره قرار داده اند و همه ما باید بدانیم تحقق تدابیر و منویات ایشان راهگشای مسیر موفقیت کشور است و باید همه تلاشمان را برای تحقق تأکیدات و انتظاارت معظم له به کار بگیریم.

وی با تأکید بر اینکه امروز یکی از نیازهای اساسی  جامعه توجه به رونق کسب و کار، تولید و معیشت مردم است، بیان کرد: انصافا مردمان بسیار خوبی داریم و این مردم همواره پشتیبانی خود را از نظام و انقلاب به اثبات رسانیده اند به طوری که در 22 بهمن سال 97 به رغم وجود برخی مشکلات اقتصادی، شاهد خلق حماسه و راهپیمایی تماشایی توسط مردم بودیم، باید قدردان چنین مردمی باشیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به نقش محوری نیروی انتظامی در تحقق شعار سال عنوان کرد: برای تحقق شعار سال و رونق تولید و کسب و کار نباید صرفا به بنرزنی، تابلونویسی و یا در حد شعار، اکتفا کنیم بلکه باید با همه ظرفیت به میدان رونق تولید کشور بیاییم.

 راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی

سردار اشتری با اشاره به راه اندازی "پلیس امنیت اقتصادی" خاطر نشان کرد: شناسایی و دستگیری مخلان اقتصادی همواره یکی از راهبردهای اساسی نیروی انتظامی بوده و همه شاهد بودند که همزمان با نوسانات اقتصادی به ویژه در حوزه سکه و ارز، به همت سبزپوشان ناجا مفسدان اقتصادی شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

وی افزود: از طرفی نیروی انتظامی برای حمایت از تولید ملی با همه توان و ظرفیت به میدان  مبارزه با قاچاق کالا و ارز آمد و این روند به جد ادامه دارد.

فرمانده ناجا ادامه داد: با راه اندازی "پلیس امنیت اقتصادی" قطعا با جدیت بیشتری با هر گونه ناامنی در حوزه اقتصادی بر خورد می کنیم و اجازه جولان به مفسدان اقتصادی و سودجویان و قانون شکنان را نخواهیم داد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وقوع سیل در چند استان کشور ادامه داد: نیروهای مسلح از همان دقایق اولیه برای کمک و امدادرسانی به مردم آسیب دیده به میدان آمدند و پس از دستور فرماندهی معزز کل قوا مبنی بر گسیل امکانات، نیروهای مسلح با توان و ظرفیت حداکثری به امدادرسانی سیل زدگان شتافتند در این میان نیز نیروی انتظامی از دقایق اولیه و حتی پیشتر از وقوع سیل، با اطلاع رسانی و هشداردهی درباره حادثه، وارد عمل شد.

وی افزود: نیروی انتظامی ازدقایق اولیه پس از وقوع سیل علاوه بر تأمین امنیت مناطق آسیب دیده، به جد به امدادرسانی و کمک رسانی به افراد آسیب دیده پرداخت، به طوری که در بازدید میدانی که از مناطق اسیب دیده از سیل داشتم شاهد اظهار رضایت مردم از عملکرد نیروهای پلیس بودم.

سردار اشتری یادآور شد: با عملکرد سبزپوشان نیروی انتظامی هیچ گونه مشکل امنیتی در این مناطق گزارش نشده و باید بگویم روند اطلاع رسانی و هشدار دهی پلیس همزمان با وقوع سیل در کنار سایر اقدامات صورت گرفته، بسیار مطلوب بوده و قطعا تا بازگشت شرایط به حالت عادی در کنار مردم آسیب دیده از سیل خواهیم بود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط نیروی انتظامی برای تأمین امنیت در مناطق سیل زده عنوان کرد: یگان ویژه ناجا با به کارگیری ظرفیت حداکثری برای تسریع در روند امدادرسانی پای کار آمد و همگان شاهد بودند که  برای کمک به مردم آسیب دیده از سیل همه همت و توانمان را به کار گرفته ایم.

وی با اشاره به اتخاذ تدابیری در خصوص سربازان وظیفه درگیر مناطق سیل زده بیان کرد: از 25 اسفند ماه سال 97 قرارگاه نوروزی پلیس فعال شد و تا 17 فروردین ماه سال جاری نیز ادامه داشت، سیل زمانی حادث شد که نیروهای پلیس در جای جای کشور در آماده باش کامل بودند و علاوه بر انجام وظایف در سایر نقاط کشور، با همه توان برای کمک به آسیب دیدگان نیز پای کار آمدند.

سردار اشتری یادآور شد: نیروهای پلیس در طول این ایام توانستند امنیت کاروان های راهیان نور را نیز به خوبی تأمین کنند و این فرصت خدمتگزاری به مردم را توفیق می دانیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به بیانیه "گام دوم انقلاب" عنوان کرد: این بیانیه ارزشمند و محورهای اساسی آن سرلوحه کار پلیس می باشد و قطعا برای سال جاری مأموریت هایمان بر مبنای تعیین اولویت ها پیش خواهیم برد.

وی یادآور شد: یکی از اولویت های سال جاری در نیروی انتظامی، بهبود وضعیت معیشتی کارکنان است و قطعا اقداماتی که سال گذشته برای تحقق این موضوع آغاز و عملیاتی کردیم را به جد ادامه خواهیم داد.

 سردار مقیمی ؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی کشور

وی با اشاره به شعار و راهبرد "ما می توانیم"، ادامه داد: با افتخار به گذشته و امیدوار به آینده برنامه هایمان را پیش می بریم و هیچ گونه بن بستی در اجرای مأموریت ها نداریم.

گفتنی است، در این نشست، سردار "محمدرضا مقیمی" به عنوان رئیس پلیس امنیت اقتصادی معرفی و معارفه شد .#

 

  

 

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون