نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/17      12:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:88


نسخه چاپی
فرمانده مرزبانی ناجا مطرح کرد:
تأمین امنیت پایدار در نقطه مرزی رودخانه اروند
گروه ناجا - فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در نشست‌هایی که با فرمانده مرزبانی کشور عراق داشتیم بر اجرای گشت‌های مشترک دریایی در شرق و غرب خط تالوگ تأکید شد که این موضوع بیانگر کاهش صیدهای غیرمجاز و تأمین امنیت پایدار در نقطه مرزی رودخانه اروند است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" در حاشیه بازدید از رودخانه مرزی اروند در جمع خبرنگاران گفت: براساس قراردادهای مرزی بین دو کشور ایران و عراق، خط مرزی بین دو کشور در رودخانه مرزی اروند را تالوگ می‌گویند؛ تالوگ عمیق‌ترین نقطه مرزی دریایی بین دو کشور است.

وی افزود: در سال‌های گذشته مشکلاتی در رودخانه اروند در بحث تجاوز مرزی، ترددهای غیرمجاز، سرقت دریایی و صیدهای غیرمجاز داشتیم اما با نشست‌هایی که در این خصوص با مرزبانان کشور عراق برگزار کرده‌ایم، دیگر ناامنی در این منطقه نداریم و امنیت در این منطقه حکم‌فرماست.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به تعاملات مطلوب بین مرزبانان ایران و عراق تصریح کرد: در نشست‌هایی که با فرمانده مرزبانی کشور عراق برگزار شده بر اجرای گشت‌های مشترک دریایی در شرق و غرب خط تالوگ تأکید شد که این موضوع بیانگر کاهش صیدهای غیرمجاز و تأمین امنیت پایدار در نقطه مرزی رودخانه اروند بوده است.

سردار رضایی با تأکید بر اینکه مرزهای ایران و عراق مرزهای مودت و دوستی است، گفت: فتنه‌هایی که کشورهای غربی برای دو کشور پیش‌بینی کرده بودند با کمک‌های مستشاری جمهوری اسلامی ایران و همدلی کشور عراق با شکست مواجه شد که این موضوع برای دشمنان دو کشور خوشایند نیست.

وی مرزهای خشکی و دریایی بین دو کشور ایران و عراق را امن دانست و خاطرنشان کرد: رودخانه اروند، آماده هرگونه بهره‌برداری اقتصادی و تفریحی برای استان خوزستان و مردم خونگرم، شجاع و دلیر منطقه است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون