نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/17      13:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:174


نسخه چاپی
حضور تمام قد پلیس در مناطق سیل زده / شاهد بلوغ نیروی انتظامی در ابعاد مختلف مأموریتی هستیم/ کاهش تصادفات و سرقت در ایام نوروزی
گروه ناجا ـ جانشین فرمانده ناجا با اشاره به حضور تمام قد پلیس در مناطق سیل زده برای کمک به مردم و تامین امنیت گفت : شاهد بلوغ نیروی انتظامی در ابعاد مختلف مأموریتی هستیم.

 

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"ایوب سلیمانی" در نشست عمومی فرماندهان، روسا و مدیران ارشد حوزه مرکزی ناجا ( جلسه اخوت) با درود بر روح بلند و ملکوتی امام راحل، گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و فرا رسیدن بهار طبیعت، اعیاد شعبانیه را تبریک گفت.

وی با اشاره به شعار سال "رونق تولید" بیان کرد: قطعا نیروی انتظامی کلیدی ترین نقش را در تحقق این شعار و رونق اقتصادی برعهده دارد، رونق اقتصادی نیازمند مولفه های  اساسی؛ "تولید و حفظ امنیت، نظم و انضباط اجتماعی" است که تأمین این مولفه های اساسی بر عهده پلیس می باشد.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: بر خود وظیفه می دانم از یک سال مجاهدت، تلاش و کوشش مخلصانه نیروهای پلیس قدردانی کنم، سال گذشته ؛ سالی پرتلاش، پرفعالیت، پرمأموریت و پردغدغه برای پلیس بود که الحمدالله با موفقیت سپری شد.

سردار سلیمانی با اشاره به عملکرد پلیس در سال گذشته بیان کرد: سال گذشته شاهد بودیم که استکبار جهانی یعنی آمریکا، نقشه براندازی جمهوری اسلامی ایران را می کشید و وعده باطل تابستان داغ، پاییز ، زمستان و ... را برای براندازی نظام می داد و با همه ظرفیت های منطقه ای و جهانی برای تحقق این وعده به میدان آمد و از هر حیله ای بهره جست و از هیچ توطئه ای فروگذار نکرد.

وی ادامه داد: با وجود همه توطئه و دسیسه چینی استکبار جهانی، برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران، همه شاهد موفقیت های روزافزون این نظام  و پشتیبانی مردم از انقلاب و ولایت بودند و شاهکار این پشتیبانی در دهه فجر و همزمان با راهپیمایی روز 22 بهمن رقم خورد.

این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: بزرگترین دستاورد افتخارآمیز نیروی انتظامی در سال گذشته، نظم و امنیت بی مثال کشور بود و باید گفت که پلیس برای تأمین نظم و امنیت مطلوب در کشور به خوبی ایفای نقش کرد.

وی یادآور شد: امروز در منطقه پرتلاطم و پرآشوب ، شاهد امنیت بی مثالی در کشور هستیم که نتیجه عنایات خاص حضرت حق، هدایت های داهیانه فرماندهی معزز کل قوا، بصیرت و صبر مردم و مجاهدت های شبانه روزی حافظان و مدافعان امنیت کشور است.

سردار سلیمانی با اشاره به ایفای نقش پلیس در مأموریت هایی چون اربعین حسینی، چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز یادآور شد: قرارگاه نوروزی پلیس از 25اسفندماه سال گذشته آغاز به کار کرد و فعالیت این قرارگاه تا 17 فروردین ماه سال جاری ادامه داشت و در این ایام به همت مجاهدت های نیروهای پلیس و برنامه ریزی دقیق در حوزه های مختلف، شاهد کاهش تصادفات و جان باختگان ناشی از تصادفات و سرقت بودیم.

این مقام عالی انتظامی یادآور شد: با تدوین "طرح اقدام " مناسب، ابلاغ به موقع دستورالعمل ها، هماهنگی میان فرماندهان و نیروهای اجرایی توانستیم در این دو حوزه به دستاوردهای خوبی برسیم و امروز باید با افتخار بگویم گام بلندی در تغییر جهت منحنی رو به رشد این دو مقوله برداشتیم.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: به طور میانگین در ایام نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش به طور میانگین 15 تا 20 درصدی جان باختگان ناشی از تصادفات هستیم .

وی با بیان اینکه امروز شاهد بلوغ نیروی انتظامی در ابعاد مختلف مأموریتی هستیم، بیان کرد: در سال گذشته موفق به تقویت زیرساخت های رزمی و مأموریتی ناجا شدیم، همچنین یگان ویژه نیز از بعد زیرساختی و نیروی انسانی تقویت و به نقطه خوبی رسید.

سردار سلیمانی ادامه داد: تقویت مرزبانی به لحاظ تجهیزاتی یکی از دستاوردهای مطلوب پلیس در سال 97 بود و در کل با پیگیری های مجدانه فرمانده ناجا، همت همکاران و همکاری وزارت دفاع شاهد تقویت زیرساخت های نیروی انتظامی بودیم، همچنین سال گذشته ستاد کل در همه استان ها، میزان آمادگی و توان رزمی نیروی انتظامی را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد و خوشبختانه آمادگی و توان رزمی و عملیاتی نیروی انتظامی مورد تأیید ستاد کل و تشویق فرماندهی معزز کل قوا قرار گرفت.

جانشین فرمانده ناجا در تشریح سایر مأموریت های پلیس در سال گذشته یادآور شد: در تلاطم های اقتصادی، نیروی انتظامی ، با تمرکز بر سرشاخه ها و مفسدان اقتصادی در حوزه ارز، سکه، قاچاق کالا، دام، کالاهای اساسی مردم  و ... توانست به خوبی ایفای نقش کند و در راستای تأمین امنیت اقتصادی "تشکیل پلیس گمرگ " را در دستور کار دارد و قطعا راه اندازی این پلیس، گام بلندی برای تقویت امنیت اقتصادی کشور خواهد بود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در فرآیند جذب نیروهای متعهد و متخصص، بهبود وضعیت معیشتی کارکنان و ... یادآور شد: براساس اولویت های تعیین شده مأموریت ها را دنبال کردیم و توانستیم به موفقیت های خوبی دست یابیم.

این مقام عالی انتظامی تأمین امنیت کاروان های راهیان نور را یکی از دستاوردهای پلیس در کارنامه عملکردی خود برشمرد و افزود: نیروی انتظامی همزمان با آغاز تعطیلات نوروزی، با همه توان و آمادگی برای خدمات دهی به هموطنان و مسافران نوروزی ایفای نقش کرد و همزمان با این ایام و وقوع سیل نیز با تمام ظرفیت و امکانات به میدان آمد.

سردار سلیمانی با اشاره به تأمین امنیت مناطق آسیب دیده از سیل توسط نیروهای پلیس عنوان کرد: با حضور و برنامه ریزی موثر، فعال سازی ایستگاه های ایست و بازرسی، گشت های مداوم در این مناطق، علاوه بر انجام وظیفه ذاتی و قانونی یعنی تأمین امنیت استان های آسیب دیده از سیل، در روند امدادرسانی و تسهیل در تردد امدادگران نیز به خوبی ایفای نقش کردیم.

وی با بیان اینکه یگان ویژه و سایر نیروهای پلیس تمام قد در صحنه برای کمک به سیل زدگان حضور داشتند، عنوان کرد: تا بازگشت شرایط به حالت عادی در کنار هموطنان آسیب دیده از سیل خواهیم بود.  

سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: همزمان با وقوع سیل با بسیج عده و عده با تمام  ظرفیت پای کار آمدیم و این مصداق بارز رسم مجاهدت و رسالت پیشگی پلیس است.

جانشین فرمانده ناجا در پایان بیان کرد: به اعتبار نامگذاری سال به نام "رونق تولید" باید همه همت مان را برای بهبود کسب و کار به کار بگیریم و با سخت کوشی مخلصانه و مجاهدت برای موفقیت های روزافزون کشور تلاش نماییم.#

 

 

   


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون