نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/19      9:48:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:162


نسخه چاپی
۶۸ مورد تیراندازی در روز شنبه گذشته با ۸۴ کشته و زخمی
گروه بین الملل- ۶۸ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت روز شنبه در ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داده که بر اثر آن‌ دست کم ۲۵ نفر کشته و ۵۹ نفر زخمی شده اند.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از مرکز آمار خشونت‌های مسلحانه در آمریکا؛ بر اساس گزارش‌های دریافتی تاکنون، ۶۸ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت روز شنبه در ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آن‌ دست کم ۲۵ نفر کشته و ۵۹ نفر زخمی شده اند.

به گزارش مرکز ثبت آمار خشونت‌های مسلحانه در آمریکا، در یکی از موارد گزارش شده در شهر دیترویت در ایالت میشیگان دو نفر زخمی شدند. پلیس در این حادثه به سوی دو مظنونی که اسلحه به دست داشتند تیراندازی کرد که هر دوی آن‌ها زخمی شدند. تیراندازی در یک مهمانی خانوادگی در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی هشت زخمی برجای گذاشت که دو تن از قربانیان کودکان هشت و ده ساله هستند. تیراندازی در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا نیز یک کشته و یک زخمی برجای گذاشت. تیراندازی در یک مهمانی خانوادگی دیگر این بار در شهر تالاهاسی در ایالت فلوریدا چهار زخمی برجای گذاشت. در حادثه‌ای در شهر وست پالم بیچ در ایالت فلوریدا نیز دو نفر کشته شدند. پلیس حادثه را قتل و خودکشی توصیف کرد. درگیری بین سرنشینان دو خودرو در شهر بوستون در ایالت ماساچوست نیز یک کشته و دو زخمی در پی داشت. تیراندازی در یک مهمانی خانوادگی در باشگاه شبانه‌ای در شهر ممفیس غربی در آرکانزاس دو کشته و یک زخمی در پی داشت. دو نفر نیز در حادثه‌ای در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی زخمی شدند. تیراندازی در شهر "هاتیسبرگ" در ایالت می‌سی سی پی نیز سه زخمی در پی داشت. تیراندازی در باشگاه شبانه‌ای در شهر "بیلینگز" در ایالت مونتانا نیز یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت. در درگیری بین گروه‌های تبهکار در شهر "کیلین" در ایالت تگزاس نیز دو نفر زخمی شدند.

۱۳ مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، مرکز ثبت خشونت‌های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش‌های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت جمعه تا شنبه و تلفات آن‌ها را در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا اعلام کرد، بر این اساس ۷۵ مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، ۲۰ نفر کشته و ۴۰ نفر زخمی شده اند. ۲۶ مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

بر این اساس طبق گزارش‌های منتشر شده، در چهل و هشت ساعت گذشته، ۱۴۳ مورد تیراندازی در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آن‌ها ۴۵ نفر کشته و ۹۹ نفر زخمی شده اند. 

با توجه به اینکه گزارش‌های تیراندازی‌ها در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا معمولا 48 ساعت پس از وقوع کامل می‌شود، آمار نهایی تیراندازی‌های بیست و چهار ساعت شنبه تا یکشنبه نیز روز دوشنبه منتشر می‌شود.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون