نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/20      9:28:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:99


نسخه چاپی
امنیت سیل زدگان، هدیه حضور پلیس/ امدادرسانی سریع، ماموریت ملی!
گروه اجتماعی-سمنان- در اینکه گلستان زیبا، لرستان خُرم و خوزستان صبور دوباره ساخته می شود، هیچ تردیدی نیست. اما مسئله کنونی امداد رسانی سریع و کمک هرچه بیشتر به سیل زدگان است که مهم ترین ماموریت ملی ماست.

بارش های شدید و کم سابقه بهاری و وقوع سیل در تعطیلات نوروزی تمام معادلات ذهنی مردم و مسئولان را برهم زد و براستی که عیدی متفاوت ساخت.

نمی دانیم برای بارش رحمت الهی و پرشدن سدها و دریاچه ها و تالاب ها خوشحال باشیم یا برای بی خانمان شدن هموطنانمان، غمناک! این دوگانگی بردلمان سنگینی می کند و حالمان در این بهار زیبا، سخت زمستانی است.

دردِ مردمی که آب و گل بی رحمانه برخانه و کاشانه شان تاخت و هرآنچه داشتند را با خود برد، پیداست و نیازی به توضیح و تفسیر ندارد. غم و اندوه مردم نیز در پی این حادثه کاملاً هویداست.

با همه ی این خرابی ها و نگرانی ها آنچه زیباست، عزم ملی ایرانیان برای دفع این بلاست. هر فرد، هر نهاد و هر دستگاه با هرچه دارد، پای کار آمده و می خواهد سدی باشد برای سیلی که آمده تا اراده ما را بیازماید.

هر چند آزموده را آزمودن خطاست! این ملت و به ویژه اقوام غیور لُر و کرد و عرب در میدان های به مراتب سخت تری چون دفاع مقدس ایستاده اند و از ایران دفاع کرده اند. امروز نیز جانانه ایستاده اند و این یک ایران است که از آنان حمایت می کند.

سیلاب های اخیر که بی تردید پاسخ طبیعت به بی رحمی ماست، علیرغم همه خرابی ها بار دیگر نشان داد، ایران و ایرانی همانند دستی است که با وجود انگشت های متعدد و متفاوت، وقتی مُشت شود، ید واحد است و بس!

علیرغم آنکه خروش سیلاب ها در مدار شمال به جنوب رودهای غرب کشور و میهمان ناخوانده آب در خانه اهالی گمیشان و سامانه های بارشی جدید ادامه دارد، اما سیل کمک های مردم برای یاری رساندن به هموطنان سیل زده نیز با شدتی بیشتر به سمت این مناطق سرازیر می شود.

از ارتشیان غیور، سپاهیان دلاور و بسیجیان مخلص گرفته تا ماموران همیشه در صحنه ناجا که سلاح بر زمین گذاشته و بیل و کلنگ دست گرفته اند تا گل را از خانه و غم را از دل هموطنان سیل زده بزدایند.

در آشفتگی استان های سیل زده که سیلی از جمعیت خانه ها و اموالشان را رها کرده و به دیگر شهرها پناه برده اند، نیروی انتظامی با حداکثر توان، سدی است برای ناامنی در این مناطق و آرامشی است برای خاطر سیل زدگان.

از سوی دیگر یگان های ویژه ناجا، مراکز انتظامی و کلانتری ها و پاسگاه ها و امکانات ترابری و لجستیکی پلیس 24 ساعته در خدمت است تا گره ای از مشکلات مردم باز کند.

هیچ کس برای سلفی یا عکس یادگاری و یا نمایش فداکاری و ایثارگری آنجا نیست. اینان اتفاقاً جایی می خوابند که زیرشان حسابی آب است. زیبایی این خدمت ها در اخلاصی است که در آن نهفته است.

در اینکه گلستان زیبا، لرستان خُرّم و خوزستان صبور دوباره ساخته می شود، هیچ تردیدی نیست. اما مسئله کنونی امداد رسانی سریع و کمک هرچه بیشتر به سیل زدگان است که مهم ترین ماموریت ملی ماست. ماموریتی که موفقیت در آن امید را در دل هموطنمان زنده و دشمنان این ملت را مثل همیشه ناامید خواهد کرد.

نویسنده: سردار روح الامین قاسمی، فرمانده انتظامی استان سمنان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون