نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/20      14:11:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:100


نسخه چاپی
مضرات سايت هاي دانلود رايگان
گروه اجتماعی- امروزه کلاهبرداران و کساني که مقاصد شوم خود را از راه رايانه دنبال مي کنند براي به دام انداختن افراد و جاسوسي در رايانه ديگران به مقاصد مختلف، ابتدا با راه اندازي سايت يا وبلاگ به بارگذاري نرم افزارهايي که مورد استفاده کاربران است اقدام مي کنند .

کساني که قصد سوء استفاده از اطلاعات رايانه هاي ديگران را دارند براي اينکه بتوانند به اطلاعات ديگران دست پيدا کنند ، ويروس يا بدافزار جاسوسي به فايلي که به عنوان دانلود رايگان در وب سايت خود قرار داده اند و دسترسي عمومي و رايگان براي همه افراد گذاشته اند، پيوست مي کنند و كاربران پس از دانلود نرم افزار به محض نصب آن، بدافزار جاسوسي يا بد افزارهاي مختلف ديگر با مقاصد مختلف نيز در سيستم فعال مي شود. در اين حال سيستم مستعد هر گونه هک شدن مي باشد.

نکات آموزشي:

قبل از دانلود محتوا از يک وب سايت يا وبلاگ، به نکات زير توجه کنيد. ممکن است بدون اينکه متوجه شويد، به همراه محتواي مورد نظرتان، نرم افزارهاي جاسوسي و مخرب، دانلود و به صورت خودکار روي رايانه شما نصب شوند و اطلاعات کاربري و حساب شما سرقت شود و يا اطلاعات موجود روي رايانه شما پاک شود.

* به هر وب سايت و وبلاگي اعتماد نکنيد، سايت هايي را انتخاب کنيد که شناخته شده و معتبر باشند.

* سايت هايي را انتخاب کنيد که در سايت ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي به نشاني samandehi.ir متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، ثبت شده باشند.

* جهت خريد اينترنتي و دانلود، سايت هايي را انتخاب کنيد که علامت enamad داشته باشند و در سايت enamad.ir متعلق به وزارت صنايع و معادن، ثبت شده باشند.

* از مرورگر معتبر و بروزشده استفاده کنيد چرا كه اين گونه مرورگرها، امنيت بيشتري دارند.

* از آنتي ويروس معتبر و بروزشده، استفاده کنيد  اين گونه آنتي ويروس ها، از امنيت بيشتري برخوردارند.

* به کاراکترهاي آدرس درگاه ورودي سايت دقت کنيد. ممکن است آدرس جعلي باشد.

* ديواره آتش يا firewall رايانه خود را فعال کنيد،تنظيمات امنيتي رايانه خود را انجام دهيد  و اطلاعات کاربري خود را در هيچ سايتي ذخيره نکنيد.

تنظيم: پليس فضاي توليدو تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان خراسان جنوبي

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون