نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/26      8:46:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:108


نسخه چاپی
این یک حقیقت است...
گروه اجتماعی - سمنان - این یک حقیقت است؛ امنیت زمینی است که دانه های پیشرفت و توسعه در آن کشت می شود و بی آن امیدی به آینده نیست!
 

هیچ کس انتظار شنیدن خبر ساخت و راه اندازی یک کارخانه و افزایش تولید کالا در کشوری مثل یمن در شرایط فعلی را ندارد. در جوامعی مانند افغانستان، عراق و سوریه که سال هاست تحت تاثیر سیاست های تروریستی آمریکا و جبهه استکبارند نیز شرایط تقریباً به همین منوال است. چرا که مردم و حاکمیت در این کشورها به شدت درگیر مسائل حیاتی اند و حتی فرصت تفکر برای توسعه و پیشرفت در بازه های زمانی طولانی مدت را ندارند.

در سطح درونی جوامع نیز شرایط همین گونه است و وجود یا عدم وجود امنیت اثری مستقیم بر سایر فعالیت های انسانی و اجتماعی دارد. به طور مثال در کشوری که اراذل و اوباش و سارقان و مجرمان جولان داده و جان و مال مردم در امنیت و آرامش نیست، انتظار توسعه و پیشرفت نیز چندان عاقلانه نیست!

یا نمی توان از سرمایه داری که از امنیت کارخانه و شرکتش مطمئن نباشد انتظار سرمایه گذاری سنگین در گوشه و کنار کشور را داشت. در این فضای ناپایدار او نیز ترجیح می دهد با پولش در دنیای پرسود دلالی بازی و یک دلارش را 1000 دلار کند.

با این اوصاف می توان گفت؛ تا آنی که مردم از فردای امن و آرام خود مطمئن نبوده و شب را با استرس بخوابند یا درب شرکت، کارخانه یا مغازه شان را هر شب با ترس و لرز بسته و فردا با احتمال دستبرد به آن سراغش بروند، به هیچ وجه فکر توسعه کسب و کار از ذهنشان نیز خطور نخواهد کرد.

این یک حقیقت است؛ امنیت زمینی است که دانه های پیشرفت و توسعه در آن کشت می شود و بی آن امیدی به آینده نیست!

ایران عزیز در شرایط کنونی و بنابر دلایل متعدد داخلی و خارجی در جنگ شدید اقتصادی است. تقابلی که طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب تنها راه پیروزی در آن افزایش استحکام و توانمندی اقتصاد داخلی است.  هدفی که بی تردید با «رونق تولید» محقق می شود و برهمین اساس سال 98 با این شعار حیاتی و مهم مزین شده است.

از سوی دیگر با وحدت و انسجام آحاد مردم که در اوج بحران ها بیش از پیش خودش را نشان می دهد و جانفشانی نیروهای انتظامی و امنیتی در سراسر ایران اسلامی، شاهد امنیتی بی نظیر هستیم که کمتر کشوری در منطقه از آن برخوردار است.

حال با وجود امنیت مطلوب و پایدار در سراسر کشور که یکی از مؤلفه های اساسی قدرت انقلاب اسلامی است، چنانچه سایر فاکتورهای تولید از جمله مدیریت هوشمندانه و انقلابی نیز در شرایط مناسب خود قرارگیرد، بی تردید شاهد رونق تولید، افزایش اشتغال، کاهش بیکاری، کاهش اعتیاد و در چرخه ای دوّار در نهایت پایداری بیشتر امنیت خواهیم بود.

ناجا یکی از ارکان اصلی امنیت کشور است و به طور یقین با عملکرد درخشان خود همانطور که در سال گذشته موجب توقیف محموله های سنگین کالای قاچاق و زمین گیر شدن قاچاقچیان شد، در سال جاری نیز با همکاری و مشارکت اقشار مختلف اجتماعی و ارتقاء ضریب امنیتی در سراسر ایران اسلامی، بستر لازم را برای تولیدکنندگان فراهم می آورد.

 

نویسنده: سردار روح الامین قاسمی؛ فرمانده انتظامی سمنان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون