نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/26      12:9:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:182


نسخه چاپی
پرونده کلاهبرداری 8 کیلو و 197 گرم طلا در اصفهان بسته شد
گروه استان ها_اصفهان_ فرمانده انتظامی استان از کشف 8 کیلو و 197 گرم طلا که یک طلا فروش پس از کسب اطمینان دیگر طلافروشان با عنوان قرض ، کلاهبرداری و به یکی از کشورهای همسایه متواری شده بود خبر داد.

 

سردار "مهدی معصوم بیگی" درگفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت : در پی دریافت شکایت هایی به پلیس آگاهی اصفهان مبنی بر اینکه طلافروشی 8 کیلو و 197 گرم طلا را بدون هیچ مدارکی از دیگر طلافروشان تحت عنوان همکاری و معاملات کیفی قرض گرفته و متواری شده ، بر این اساس ، بررسی موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت .

وی افزود: پس از تشکیل پرونده و در بررسی های به عمل آمده مشخص شد این پرونده 38 شاکی دارد که اقدامات قانونی برای کشف محل اختفای او انجام شد.

این مقام انتظامی بیان داشت : پس از انجام یک سری اقدامات تخصصی و در بررسی های انجام شده توسط کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری مشخص شد متهم مورد نظر قبل از شکایت شاکیان از کشور خارج و در یکی از کشورهای همسایه می باشد که اقدامات قانونی برای دستگیری او انجام شده است .

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: ماموران در مراحل بعدی تحقیقات دریافتند مادر متهم نیز در این کلاهبرداری با او همدست بوده که او را در یکی از شهرک های اطراف شهر اصفهان شناسایی و دستگیرکردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: مادر متهم هنگامی که با مستندات پلیس روبه رو شد به ذوب کردن طلاها درقالب 30 شمش و در مجموع به وزن 8 کیلو و 197 گرم اعتراف و محل اختفای آنها را اعلام کرد.

وی با اشاره به کشف طلاها ادامه داد: با توجه به اینکه طلافروش ها ، طلاها را بدون هیچ مدرکی به این فرد کلاهبردار تحویل داده بودند ، طلاهای کشف شده طبق دستور مقام قضائی به صندوق امانات بانک تحویل شد تا پس از اقدامات قانونی به مالکان اصلی بازگردانده شود .

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: علی رغم توصیه های مکرر پلیس مبنی بر عدم اعتماد به هر شخصی متاسفانه بارها شاهد وقوع انواع کلاهبرداری ناشی از اعتماد به کلاهبرداران هستیم که مجددا توصیه می شود با رعایت توصیه های پلیس فرصت ارتکاب جرم را از مجرمان سلب کنید.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون