نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/26      16:12:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:473


نسخه چاپی
ارائه خدمات مشاوره ای به سیل زدگان گلستان
گروه استان ها- گلستان- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از ارائه خدمات مشاوره ای به بیش از 5 هزار نفر از سیل زدگان گلستان خبر داد.

"علی بهرامی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر گفت: از همان ابتدای وقوع بحران سیلاب در برخی نقاط استان، کارشناسان مجرب مشاوره و مددکاری پلیس گلستان برای ارائه خدمات روان شناختی به این مناطق و محل های اسکان موقت اعزام شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اسکان موقت 11 هزار نفر در محل های تعیین شده تصریح کرد: 22 نفر از مشاوران پلیس در قالب 7 تیم دائما در این محل ها حضور داشته و اقدام به پايش وضعيت روان شناختي و آرام سازي سيل زدگان و انجام اقدامات اوليه مددکاري با استفاده از تکنيک هاي روان شناختي کرده اند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان با بیان اینکه اقدامات مشاوره ای پلیس در مناطق سیل زده استان همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: بیش از 5 هزار تن از شهروندان سیل زده از جمله کودکان، نوجوانان و زوجین تحت ارائه خدمات روان شناختي قرار گرفته و تعدادی از آنان بر اساس شدت و عمق تاثير پذيري براي مشاوره های تخصصي تر تحت مداوا قرار گرفته اند.

بهرامی در ادامه با اشاره به توزیع بیش از یک هزار و 300 عدد لوازم بهداشتی، پوشاک و اسباب بازی بین سیل زدگان گفت: ارائه آموزش های مدیریت بحران، مقابله با اضطراب، بازی های گروهی هدفمند و تسکین آلام روحی آسیب دیدگان با استفاده از تکنیک های روان شناختی بخش دیگری از اقدامات مشاوران پلیس در این مناطق است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گلستان در پایان با بیان اینکه تیم های تخصصی روان درمانی برای ادامه خدمت رسانی به مردم سیل زده استان تشکیل و به این مناطق اعزام شده اند، گفت: پلیس برای کاهش فشار های روحی ناشی از سیلاب، با به کارگیری روش های نوین و علمی در کنار مردم حاضر شده و تا رفع کامل مشکلات به حضور فعال خود در این مناطق ادامه خواهد داد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون