نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/27      8:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:133


نسخه چاپی
نقش تاثیرگذار ایمن سازی نقاط حادثه در کاهش جان باختگان سوانح رانندگی
گروه استان ها- غرب استان تهران- جانشین فرمانده پلیس راه ناجا، گفت: ایمن سازی نقاط حادثه خیز و استاندارد سازی آزاد راه ها و بزرگراه ها باعث کاهش جان باختگان تصادفات در کشور می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ " شرافتی" در مراسم تکریم و معارفه روسای پلیس راه و راهور فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، اظهارداشت: ارتقاء فرهنگ ترافيک کم هزينه ترين راهکار براي کاهش تصادفات است و از اين رو آموزش همگاني و ارتقاء فرهنگ ترافیک به صورت مداوم در همه رده ها از نکات مهمي است که مي تواند در کاهش سوانح رانندگي کارساز باشد.

این مقام انتظامی، بیشترین علل وقوع تصادفات در کشور را عدم توجه به جلو با 33 درصد، تخطی از سرعت با 22 درصد، انحراف به چپ با 14 درصد و خستگی و خواب آلودگی با 5 درصد عنوان کرد.

سرهنگ شرافتی بیان کرد: ایمن سازی راه ها، اصلاح نقاط حادثه خیز و استفاده از تکنولوژی موجب کاهش تصادفات در کشور می شود.

جانشین فرمانده پلیس راه ناجا تصریح کرد: خودروهای سواری با 61 درصد، وانت بار با 11 درصد، موتورسیکلت با 19 درصد، کامیون با 8 درصد و مسافربرهای عمومی با یک درصد سهم به سزایی در تصادفات رانندگی داشتند.

سرهنگ شرافتی در پایان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه می بایست همه دستگاه ها تلاش کنند تا تصادفات را به حداقل ممکن برسانند، گفت: پلیس راه و راهور به منظور تحقق این مهم، تمام توان و تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا ان شاءالله در سال ۹۸ شاهد کاهش تصادفات در کشور باشیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون