نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/27      8:58:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:178


نسخه چاپی
تبلیغات شارژ رایگان٬ شیوه جدید فیشینگ
گروه اجتماعی - کیش - رئیس پلیس فتا کیش از جدیدترین شیوه های فیشینگ با ترفند تبلیغات جعلی تحت عناوین مختلف که مهمترین آنها شارژ رایگان٬ اینترنت رایگان است در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ "محمد رضا رضایی" اعلام داشت: با توجه به گستردگی فضای مجازی و قابلیت مخفی بودن کاربران، این فضا به یکی از مناسب ترین مکان ها برای کلاهبرداران تبدیل شده است.

وی اظهار داشت: کلاهبرداران سایبری از هر پیشنهادی برای رسیدن به هدف شوم خود استفاده می کنند و امروزه در شبکه های اجتماعی مجازی تبلیغات گسترده ای در خصوص اینترنت رایگان، اینترنت عیدی، شارژ رایگان و... به چشم می خورد که اکثر این تبلیغات به منظور کلاهبرداری و فیشینگ صورت می گیرد.

این مقام مسئول هشدار داد: همشهریان گرامی می بایست در استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی موجود در این فضا دقت کافی را داشته باشند٬ زیرا اکثر قریب به اتفاق تبلیغاتی که در خصوص هدیه اینترنت به اپراتورهای مختلف، شارژ سیم کارت به مناسبت های گوناگون و سایر تبلیغاتی که در شبکه های اجتماعی مجازی صورت می گیرد در جهت کلاهبرداری از افراد می باشد.

رئیس پلیس فتا کیش در پایان گفت: همشهریان گرامی در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی و مشاوره می توانند با ورود به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir در بخش فوریت های سایبری به صورت شبانه روزی با کارشناسان این پلیس در ارتباط باشند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون