نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/27      11:59:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:116


نسخه چاپی
در سیستان و بلوچستان؛
عامل شهادت یکی از مأموران مرزبانی دستگیر شد
گروه استان ها- سیستان و بلوچستان – فرمانده انتظامی استان گفت: یکی از اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر که در سال 96 طی یک عملیات مسلحانه یکی از مأموران مرزبانی را به شهادت رسانده بود، دستگیر شد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "محمد قنبری " در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی شهادت یکی از مأموران جان برکف فرماندهی مرزبانی استان به نام سرگرد "رسول طالبی" در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس استان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از انجام مستمر اقدامات اطلاعاتی یکی از عوامل شهادت این شهید بزرگوار را در محله" اسلام آباد " شهرستان خاش شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: پلیس با اقتدار در برابر سوداگران مرگ می ایستد و در راه مبارزه با پدیده شوم قاچاق از جان خویش نیز دریغ نمی کند و هرگز اجازه نمی دهد تا خون شریف همرزمانش که برای تأمین نظم و امنیت مردم و مرزهای میهن اسلامی جان عزیز خود را فدا می کنند، پایمال شود.

شایان ذکر است، ساعت 16 مورخ سوم دی ماه سال 1396 در پی رصد اطلاعاتی مأموران جان برکف پلیس مرزبانی مشخص شد عوامل یک باند بزرگ مواد مخدر قصد حمل مقدار قابل توجهی مواد از یکی از کشورهای همسایه از منطقه "روتک " شهرستان سراوان در حوالی میل 118 و 119 را به داخل کشور دارند.

پس از بررسی صحت خبر بلافاصله 2 تیم عملیاتی به سرپرستی شهید سرگرد "رسول طالبی" جانشین گروهان تکاوری 125 "مکسوخته" شهرستان سراوان، برای اجرای کمین عازم منطقه شدند که پس از عبور قاچاقچیان از محدوده قرمز مرزی درگیری شدیدی بین پلیس و سوداگران مرگ در گرفت؛ قاچاقچیان که با آتش پرحجم پلیس مواجهه شده بودند، خودروها، سلاح و مهمات خود را بجا گذاشته و با استفاده از تاریکی شب به سمت مرزهای کشور همسایه متواری شوند.

در این عملیات، 2 نفر از سوداگران مرگ به هلاکت رسیدند و همچنین سرگرد "طالبی" نیز به دلیل اصابت گلوله به ناحیه گردن به مقام رفیع شهادت نایل شد.

کشف یک تن و 580 کیلوگرم تریاک، 439 کیلوگرم حشیش، 3 قبضه سلاح گرینف، کلاش و آرپی جی به همراه مهمات مربوط، تعدادی بیسیم و دوربین دید درشب و 2 دستگاه خودروی تویوتا از دستاوردهای تکاوران پلیس مرزبانی در آن عملیات بود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون