نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/27      14:59:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:157


نسخه چاپی
تلاش مجاهدانه و شبانه روزی کارکنان ناجا برای کمک به مردم سیل زده
گروه ناجا - معاون عملیات ناجا ضمن تشریح اقدامات پلیس در حوادث سیل اخیر به تلاش مجاهدانه و شبانه روزی کارکنان ناجا برای کمک به مردم سیل زده اشاره کرد.
 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین ساجدی نیا" در برنامه "روی خط خبر" درباره اقدامات ناجا در مناطق سیل زده کشور گفت: در رابطه با تمام بلایای طبیعی، دستورالعملی شاخص در نیروی انتظامی وجود دارد که به همه رده های زیر مجموعه ابلاغ شده است.

وی افزود: در ناجا مرکزی به نام مرکز کنترل و فرماندهی وجود دارد که تلاش می کند با نظارت و رصد، ماموریت ها را بین رده ها به بهترین شکل ممکن تقسیم کند؛ اگرچه ماموریت اصلی نیروی انتظامی، تامین و برقراری امنیت است اما در مواردی که بلایای طبیعی رخ می دهد، پلیس هم وارد عمل می شود.

معاون عملیات ناجا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وظایف ماموران پلیس در حوادث و بلایای طبیعی به چند بخش تقسیم می شوند، عنوان کرد: در چنین حوادثی، اولین موضوعی که همیشه پیگیر آن هستیم، تامین امنیت است.

وی، توجه به موضوعات انتظامی را از دیگر وظایف پلیس در چنین شرایطی برشمرد و افزود: در بلایای طبیعی از جمله سیل اخیر، مقرهای پلیس نیز دچار تخریب می شود که بلافاصله  پاسگاه و کلانتری های سیار را برقرار می کنیم تا در امدادرسانی به مردم دچار مشکل نشویم.

سردار ساجدی نیا به مسائل ترافیکی در مواقع بحران اشاره و بیان کرد: تسهیل تردد مسیرهای وسائط نقلیه سازمان های امدادی از اقدامات پلیس در مناطق آسیب دیده به شمار می آید تا امدادرسانان بتوانند خدمات امدادی خود را بلافاصله به مردم این مناطق برسانند.

وی با تاکیدبر تقویت مقرهای انتظامی، افزود: در شرایط بحرانی سیل که در کشور اتفاق افتاد، ماموران ناجا حتی افرادی که در شیفت استراحت بودند، برای کمک رسانی به مردم سیل زده حاضر شدند؛ یگان ویژه در امداد رسانی به مردم از هیچ کوششی دریغ نکرد، استان های همجوار و نیروهای داوطلب بسیاری نیز برای کمک رسانی به مردم در مناطق سیل زده حضور داشتند.

سردار ساجدی نیا با بیان اینکه سیلی که در شمال و غرب کشور اتفاق افتاد در 100 سال اخیر بی سابقه بوده، گفت: در حوزه زلزله می دانستیم که چگونه باید عمل کنیم اما سیل استان گلستان تجربه اول نیروی انتظامی طی دو دهه اخیر بوده است. زمانی که در استان لرستان و سپس در استان خوزستان سیل رخ داد، نیروی انتظامی به مراتب بهتر وارد عمل شد.

وی با بیان اینکه در همان ساعات اولیه وقوع سیل، یک تیپ از یگان ویژه به استان گلستان، یک تیپ به استان لرستان و سه تیپ با تجهیزات امدادی کامل با توجه به گسترش منطقه جغرافیایی به استان خوزستان اعزام شدند، تصریح کرد: در این حوادث، یگان ویژه بسیار خوب عمل کرد، از سوی دیگر همکاران ما در هوا ناجا در برخی از نقاط که ارتباط زمینی قطع شده بود به وسیله بالگرد به کمک دیگر نیروها آمدند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: همچنین دریابانی مرزبانی ناجا نیز قایق و شناورهای خود را در اختیار ما قرار داد تا بتوانیم گشت ها را به درستی انجام و امدادرسانی کنیم.

وی افزود: مجموعه پلیس آگاهی نیز برای امداد رسانی اعلام آمادگی کردند و در شناسایی تلفات ناشی از سیل زحمات بسیاری کشیدند.

سردار ساجدی نیا گفت: پلیس فتا در فضای مجازی افرادی را که با شایعه پراکنی و یا تقلب برای کمک به مردم سیل زده پول جمع آوری می کردند را شناسایی، دستگیر و آنها را به مراجع قضائی تحویل داد.

وی با بیان اینکه همه تلاش کردند تا توفیق امداد رسانی به حادثه دیدگان سیل نصیب شان شود، به تعامل بسیار مطلوب میان کلیه دستگاه های امدادی و خدماتی اشاره و بر تقویت آن نیز تاکید کرد.

معاون عملیات ناجا  در خاتمه تصریح کرد: باید مدیریت در بحران به درستی صورت بگیرد و مشخص شود چه نهادی متولی چه کاری است بنابراین لازم است در این راستا رزمایش و مانورهای بیشتری برگزار شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون