نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/28      12:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:383


نسخه چاپی
برخورد با تخلفات حادثه ساز اولويت ارتقاء‌ امنيت ترافيكي پليس
گروه استان ها - مرکزی - فرمانده انتظامی استان با اشاره به نقش پايبندي و رعایت اصول رانندگي ایمن گفت:‌ يكي از مهم ترين اولويت هاي اجرايي پليس در سال جاري افزايش ارتقاء فرهنگ ترافيك و برخورد قاطع با تخلفات حادثه ساز است.

 

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "کیومرث عزیزی" در كميسيون کاهش تصادفات فرماندهي انتظامي استان با تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه و تأکید بر استفاده فراگیر از ظرفیت های معنوی این ماه مذهبی به منظور آماده شدن برای ورود به ماه مهمانی خدا، گفت: نیروی انتظامی نيز همگام و همراه با تمامي آحاد جامعه در اين جشن ها شركت كرده و تمام توان خود را براي هرچه باشكوه تر برگزار شدن جشن ها و برقراري نظم در محله ها و روان سازي ترافيك خيابان ها به كار خواهد بست.

وی ادامه داد: شایسته است که مدیران هيئت هاي مختلف مذهبي  كه در اين اعیاد شركت مي كنند با رعايت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به منظور جلوگیری از ایجاد ترافیک، به خدمتگزاران خود در نيروي انتظامي كمك کرده و از ایجاد هرگونه خلل ترافیکی پیشگیری کنند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد ناجا در تامین امنیت مناطق سیل زده یادآور شد: وقوع سیل اخیر در کشور یک امتحان و آزمایش الهی بود و بی تردید عملکرد مثبت پلیس در این زمینه باعث اعتماد هرچه بیشتر مردم به عنوان یک سرمایه اجتماعی مهم به مجموعه ناجا شد.

وی با بیان این که موضوع ترافیک به عنوان یکی از مسائل مهم در آینده استان مطرح است، به نقش سازمان ها و دستگاه ها در کاهش حوادث رانندگی اشاره و بیان کرد: استفاده از ظرفیت های رسانه ای و سازمان های مردم نهاد، گامی هدفمند در کاهش سوانح جاده ای است که لازم است از اين چنين ظرفيت هايي در راستای ارتقاء فرهنگ ترافيك عمومي و کاهش تلفات جانی تصادفات استفاده کرد.

 فرمانده انتظامي استان مرکزی، صبر و حوصله هنگام رانندگي، پرهيز از هرگونه عجله و شتاب، پايبندي به قوانين و مقررات رانندگي و همكاري با مأموران پليس را از اصول مهم  یک رانندگي ايمن خواند و بیان داشت: از آنجایی که همواره امنیت جانی و روانی آحاد افراد جامعه برای پلیس از اهمیت بسزایی برخوردار است، برخورد با تخلفات حادثه ساز از مهم ترين اولويت هاي پليس در سال جاري خواهد بود.

سردار عزیزی با تبيين و تحليل مهم ترين علت هاي تصادفات رانندگي در محورهاي مواصلاتي استان اظهار داشت: عامل انساني، جاده اي و خودرويي ، از جمله علل اصلي وقوع تصادفات رانندگي می باشد و مهمترین علت وقوع تصادفات در استان مرکزی نیز عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی است که  باید  با اطلاع رساني هاي مناسب و بهنگام، رانندگان را با مولفه های اثرگذار یک رانندگی قانونمند و ایمن بیش از پیش آگاه کرد.

 وي در پايان با اشاره به نقش فرد فرد اعضای جامعه در رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي افزود: کانون خانواده به خصوص همیاران خردسال و کودک در کاهش تصادفات می تواند تاثير بسزايي در اين مورد براي آينده داشته باشد و به گونه اي عمل کند که رعايت اين موارد همانند الفبايي بين تمامی افراد باسواد جامعه نهادينه شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون