نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/28      16:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:278


نسخه چاپی
کشف بیش از 74 میلیارد ریال کالای قاچاق در آذربایجان شرقی
گروه استان ها- آذربایجان شرقی- فرمانده انتظامی استان از کشف 74 میلیارد و 884 میلیون ریالی کالای قاچاق در طرح نوروزی 98 خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،سردار "حسین عبدی" در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت علی اکبر(ع)،روز جوان و روز 29 فروردین روز ارتش قهرمان و فرارسیدن نیمه شعبان اظهار داشت: با راه اندازی قرارگاه کاهش تصادفات و پیشگیری از سرقت در طرح نوروزی پلیس در استان کاهش 38 درصدی تلفات جاده ای و 16 درصدی جرایم حاصل شد .

وی به اقدامات فرهنگی و ایجابی صورت گرفته اشاره کرد و افزود:امسال 400 هزار برگ جریمه ارشادی به جای برگه جریمه چاپ و در اختیار کارکنان پلیس راه و راهور قرار گرفت و رانندگان و مسافرانی که اولین بار تخلف رانندگی می کردند به جای جریمه با این برگه ها تذکر داده می شدند که با این کار فرهنگی تغییر در نگرش مردم به اقدامات پلیس ایجاد شد.

این مقام ارشد انتظامی استان با اشاره به تردد بیش از 16 میلیون خودرو در سطح جاده های استان در نوروز امسال، بیان کرد: در نوروز 97 تعداد تصادفات فوتی 31 فقره بوده که در نوروز 98 به 21 فقره کاهش یافته  و تصادفات فوتی نیز 22 کاهش را نشان می دهد.

سردار "عبدی" به کاهش  16 درصدی جرایم در طرح نوروزی نیز اشاره کرد و افزود:کاهش وقوع سرقت،افزایش کشف جرایم ،افزایش کشف مواد مخدر و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جدید با به کارگیری تمام توان در دستور کار پلیس استان قرار گرفته است.

وی به کشف 74 میلیارد و 884 میلیون ریالی کالای قاچاق در طرح نوروزی 98 اشاره کرد و افزود :مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال جدید نیز با توان و قدرت بیشتر در دستور کار پلیس استان بوده و مبارزه بی امان با قاچاق کالا و ارز و همچنین تامین امنیت برای تولید کنندگان و سرمایه گذاران در تحقق شعار سال تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس پلیس استان ضمن تقدیر از عملکرد و تلاش های کارکنان پلیس استان در طرح نوروزی ادامه داد: در سایه عنایت خداوند متعال و تدابیر اتخاذ شده و مجاهدت تمامی کارکنان اعم از سربازان و کارکنان پایور از استان های موفق در طرح نوروزی هستیم.

استفاده از تجهیزات الکترونیکی

سردار "عبدی" استفاده از گوشی های هوشمند پلیس در ایام نوروز 98 خبر داد و افزود:استفاده از گوشی های هوشمند در 11 شهرستان استان اجرایی شده که مزایای این گوشی ها کاهش خطا و اشتباه،پیامک کردن جریمه به مالک خودرو،استعلامات قضائی و عدم دخل و تصرف در اعمال قانون می باشد.

وی به نقش قانونمندی و متدین بودن مردم استان در کاهش جرایم نیز اشاره کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت صداوسیمای استان و شبکه های اجتماعی شعارهای ناجا در سال یعنی "نشاط بهاری، نظم و قانونمداری" و همچنین "پرهیز از خطر ، آرامش در سفر" در حد مطلوب تحقق یافت.

فرمانده انتظامی استان در پایان به اولویت های اصلی و مهم پلیس استان در سال 98 اشاره کرد و افزود: افزایش رضایتمندی مردم از خدمات پلیس ، افزایش مشارکت اجتماعی ، فرهنگ سازی و اقدامات فرهنگی و اجتماعی در کنار اجرای دقیق طرح های انتظامی از مهمترین اولویت های ماموریتی پلیس استان در سال جدید خواهد بود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون