نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/1/29      10:46:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:625


نسخه چاپی
آموزش از مولفه هاي تاثيرگذار در عملکرد پلیس است
گروه استان ها - مرکزی - فرمانده انتظامي استان با اشاره به نقش آموزش در بهسازي منابع انساني، توسعه و ارتقاء بهره وری سازماني گفت: آموزش از مولفه هاي تاثيرگذار در عملکرد هدفمند و خلاقانه پلیس است.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "کیومرث عزیزی" در قرارگاه جهادی تربیت و آموزش فرماندهي انتظامي استان مركزي با تبریک روز جوان و  فرا رسیدن اعیاد شعبانیه گفت: فرهنگ اشتراك دانش و انتقال تجربيات یکی از کارکردهای مهم در توسعه آموزش است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: آموزش نقش زيربنايي و راهبردي در توسعه منابع انساني دارد و در پرورش،شناخت و شکوفايي توانايي‌هاي فکري و خلاقيت منابع انساني تاثير عميق برجاي مي‌گذارد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی آموزش را از مولفه هاي تاثيرگذار در عملکرد هدفمند و خلاقانه پلیس دانست و یادآور شد: برگزاري رزمايش‌ و تمرين‌هاي عملياتي، فرصت مناسبي است تا با تكيه بر این اصول، بتوانیم چشم انداز مناسبي را بر نمايش اقتدار نيروهاي انتظامي در حوزه های مختلف مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی جامعه، ترسيم كنيم.

وی فرامین راهگشای مقام معظم رهبری (مدظله العالي) در "بیانیه گام دوم انقلاب" را راهبردی مهم و اثر گذار براي پليس در چشم اندازهاي ماموريتي خود دانست و اظهار کرد: خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی سه محور اساسی این بیانیه ارزشمند است که باید به منظور پیشرفت روز افزون در تحقق اهداف پلیس جامعه محور، با برنامه ریزی مناسب، محورهای مذکور را به بهترین شکل ممکن، در برنامه های آموزشی نهادینه سازی کنیم تا همواره آموزش ها و قوانین ما در جامعه به درستی اجرا و ماندگار شود.

این مقام ارشد انتظامی، بسط و توسعه روز افزون فرهنگ همکاری، اعتماد و یادگیری در بین کارکنان را دارای کارکردی اثرگذار در تسهیل برنامه های آموزشی بیان داشت و گفت: نقش اساسی مربیان و اساتید در آموزش بسیار حائز اهمیت است و همواره باید از تجربیات بهینه پلیس سایر کشورهای دنیا بهره برده و بتوانیم آنها را در چارچوب دین و فرهنگ خود به دانشی نوین تبدیل کنیم.

سردار عزیزی  خاطر نشان کرد: یکی از عواملی که برای پیاده سازی راهبردهای آموزشی مورد تاکید بوده، توجه به منابع انسانی است چرا که اگر افراد توانایی لازم برای به  کارگیری خلاقانه دانش در انجام ماموریت ها را نداشته باشند، آموزش نمی تواند به سودآوری پایدار تبدیل شود.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با تأکید بر توسعه توانایی افراد به منظور نهادینه سازی مولفه های آموزشی در مأموریت های مختلف پلیسی گفت: تشكيل قرارگاه جهادي تربيت و آموزش ، فرصتي طلايي براي رسيدن به استانداردهاي كيفي در نيروي انتظامي است.

وی در پایان با تبیین محورهای مختلف دستورالعمل قرارگاه جهادي تربيت و آموزش ناجا و تاثير آن در بهينه سازي تعالي رفتار کارکنان در ابعاد رواني، شخصيتي و آموزشی افزود: در قرارگاه جهادی آموزش سعی خواهد شد در بستر نظارت های راهبردی، تمامی برنامه هاي آموزشي به صورت مستمر توسط مسئولان و کارکنان مورد توجه قرار گیرد تا با اجرایي شدن برنامه ها، میزان رضايتمندي مردمي، از عملکرد پلیس در انجام موفقیت آمیز ماموریت های مختلف، افزایش يابد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون