نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/2      12:1:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:318


نسخه چاپی
عامل آتش‌سوزي واگن‌های راه‌آهن به دام افتاد
گروه ناجا - فرمانده پلیس راه آهن کشور از شناسایی و دستگيري عامل آتش‌سوزي سه واگن مسافری توسط مأموران پلیس خبر داد.
 

سرهنگ "حشمت اله ملکی" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به دستگيري عامل آتش سوزي واگن های مسافری راه آهن اظهار داشت: با اطلاع از آتش‌سوزی در ایستگاه راه آهن تهران عوامل پليس راه آهن با اطلاع رسانی به آتش نشاني در محل فوق حضور یافته و با اقدامات عوامل آتش نشاني، آتش سوزی 3 واگن مسافری مهار شد.

وی افزود: با بررسی های فنی مشخص شد یک نفر ناشناس در زمان شروع آتش سوزی از بالاي ديوار ایستگاه متواری شده بنابراین شناسایی وی در دستور کار پلیس راه آهن قرار گرفت.

فرمانده پلیس راه آهن کشور گفت: عامل آتش سوزی به محض رويت ماموران از محل متواري و پس از تعقيب و گريز با سلاح سرد اقدام به تهديد کرده که در نهایت مأموران با درايت و هوشياري و با خلع سلاح متهم، وی را دستگیر کردند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: متهم در تحقيقات فني و پليسي به بزه انتسابي اعتراف و عنوان کرد که براي ارتکاب سرقت به ایستگاه راه آهن آمده و در روز حادثه نيز قصد استعمال مواد مخدر در داخل واگن را داشته که ناگهان واگن دچار حريق می شود؛ در این راستا پرونده‌ای تشکیل و به مرجع قضایی ارجاع شد.

فرمانده پلیس راه آهن کشور با اشاره به اهمیت شبکه حمل و نقل ريلي اظهار داشت: قوانين قاطع و بازدارنده اي از سوي قانونگذار در خصوص صیانت از شبکه حمل و نقل تدوين شده که مطابق آن ورود اشخاص به حريم ريلي تا شعاع 17 متر از هر دو طرف  ممنوع و هر گونه تخريب يا عملي که موجب خروج قطار از خط يا بروز هرگونه حادثه ای که منجر به خسارات مالی به ناوگان مسافری و یا خسارات جانی به مسافران شود عامل يا عاملان آن به حبس هاي دراز مدت محکوم مي شوند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون