نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/2      15:9:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:570


نسخه چاپی
آغاز طرح "امنیت و انضباط اجتماعی" از امروز در پایتخت
گروه استان ها – تهران بزرگ – رئیس پلیس پایتخت ، گفت: طرح " امنیت و انضباط اجتماعی " با نگرش و رویکرد ارتقاء نظم و امنیت در محلات و بوستان ها انجام می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین رحیمی"، در مراسم آغاز طرح امنیت و انضباط اجتماعی، ضمن تشریح هدف از برگزاری این طرح، گفت: بنا به درخواست شهروندان مبنی بر ارتقاء امنیت و انضباط اجتماعی در محله های مختلف شهر تهران، این طرح از عصر امروز با حضور ماموران گشت ضربت سرکلانتری های پلیس پیشگیری پایتخت، در 384 محله و 2 هزار پارک و بوستان اجرا می شود.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به این که پلیس همواره تلاش دارد با انجام این طرح امنیت و احساس آن را برای شهروندان ارتقاء دهد، گفت: این طرح به ویژه در 2 هزار بوستان و تفرجگاه شهر تهران به صورت شبانه روزی تا زمانی که شهروندان در محل حضور داشته باشند، اجرا می شود.

وی با بیان اینکه شعار امسال پلیس پایتخت، پاک سازی شهر تهران از لوث وجود معتادان متجاهر است، افزود: در این طرح برخورد قاطع و جدی مطابق قانون با خرده فروشان موادمخدر، معتادان متجاهر و خصوصا سارقان خرد مد نظر است؛ همچنین برخورد با اراذل و اوباشی که اقدام به ایجاد مزاحمت برای شهروندان می کنند، تا بتوانیم وضعیتی مطلوب در محلات و بوستان ها برای شهروندان و خانواده ها ایجاد کنیم.

رئیس پلیس پایتخت، با تاکید بر این که طرح مذکور بنابر درخواست مکرر شهروندان اجرا می شود، گفت: با تلاش همکارانم در پلیس های تخصصی پایتخت، برخورد با مجرمان و متخلفان وضعیت مطلوبی به خود گرفته به طوری که 37 درصد وقوع جرم در سال گذشته  مربوط به پایتخت بوده که به 23 درصد کاهش یافته است.

وی بیان داشت: در پایان سال گذشته با افزایش 17 درصدی جرایم خرد روبه رو بودیم که خوشبختانه با انجام طرح های امنیت و انضباط اجتماعی در سال جدید موفق شده ایم نه تنها این روند را به صفر برسانیم، بلکه در حال حاضر با کاهش 3 درصدی وقوع جرایم خرد در شهرتهران روبه رو هستیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، همچنین به مخلان نظم عمومی هشدار داد و  اظهار داشت: در این طرح با کسانی که به هر عنوان موجبات اخلال در نظم عمومی و امنیت شهروندان را ایجاد کنند، برخورد می شود.

این مقام انتظامی، هدف و رویکرد این طرح را ارتقاء امنیت در محله ها و بوستان های شهر تهران عنوان کرد و افزود: در حال حاضر شهر تهران نسبت به سایر شهرها وضعیت مناسب تری در موضوع امنیت دارد و امیدواریم با اجرای این طرح فضای مطلوبی را برای آرامش شهروندان به ارمغان بیاوریم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به استفاده از تجهیزات فناوری همچون دوربین در ماموریت های پلیس پایتخت اشاره و تصریح کرد: استفاده از دوربین های آفلاین و آنلاین در ماموریت های پلیس، باعث تاثیر مثبت در فضا سازی به ویژه در ایجاد و ارتقاء آرامش شهروندان می شود.

سردار رحیمی، در پایان اظهار داشت: امنیت را نمی شود رها کرد بلکه باید با تمام توان تلاش کنیم تا آرامش را به شهروندان هدیه دهیم.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 

نظرات ارسال شده

GRLpGpAG  :

1


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون