نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/2      16:10:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:330


نسخه چاپی
نیروی انتظامی٬ نیروی محبوب و خدمتگزار ملت است
گروه استان ها – کیش -امام جمعه موقت تهران در جشن بزرگ نیمه شعبان ویژه کارکنان و خانواده های پلیس کیش گفت: نیروی انتظامی ، نیروی محبوب و خدمتگزار ملت است و این سرمایه (محبوبیت) را باید پاسداری کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس٬ حجت الاسلام والمسلمین"سید احمد خاتمی" در مراسم جشن بزرگ نیمه شعبان ویژه کارکنان و خانواده های پلیس کیش با تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از فرمانده انتظامی ویژه کیش، گفت: نیروی انتظامی منتصب به جمهوری اسلامی است و با نام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خوانده می شود و چه خوب که نام شهربانی که میراث رژیم منحوس پهلوی بر روی این نهاد خدوم بود از آنان برداشته شده و انتصاب نام جمهوری اسلامی به نیروی انتظامی مایه افتخار است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه هر عمل و حرکت کارکنان نیروی انتظامی در دو سبد حقیقی و حقوقی آنان ریخته می شود، افزود: هر کار و حرکتی که کارکنان و خانواده های نیروی انتظامی و دیگر نیروهای مسلح انجام دهند هم به شخص آنان نسبت داده می شود و هم به جمهوری اسلامی زیرا آنان منتصب به جمهوری اسلامی هستند پس باید در عملی که انجام می دهند نهایت دقت را داشته باشند.

وی با تاکید بر اهمیت توجه به خانواده و تقدیر از برگزاری جشن نیمه شعبان برای خانواده ها توسط فرماندهی انتظامی ویژه کیش تصریح کرد: جامعه چیزی غیر از این خانواده ها نیست و زمانی که خانواده صالح باشد جامعه نیز صالح خواهد بود.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری به ویژگی های خانواده قرآنی اشاره کرد و افزود: خانواده قرآنی دارای زندگی خردورزانه و عاقلانه، بوده و علاوه بر تحمل متقابل، گذشت متقابل، همکاری متقابل، مسئولیت متقابل به یکدیگر محبت نیز داشته و دارند و به یکدیگر عشق می ورزند که این حرکت در تربیت فرزندان تاثیر فراوانی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در مراسم های مختلف جزیره کیش در ایام شادی و مراسم محرم حضور داشته است تاکید کرد: جزیره کیش همواره در هر بخش پیشگام و پیشتاز بوده اما متاسفانه اطلاع رسانی توسط متولیان رسانه در سرزمین اصلی نسبت به کیش کافی نیست و باید برگزاری مراسم هایی چنین باشکوه که امروز در آن شرکت داریم در کشور بازتاب داده شود تا مردم هم بدانند که کیش در همه مراسم ها پیشگام است همانگونه که دیگر شهرهای ایران اسلامی به اجرای مراسم مذهبی اقدام می کنند در این جزیره زیبا هم مراسم ها به خوبی و توسط همه اقشار اجرا می شود.

*صبر و بردباری خانواده ها٬ زمینه ساز توفیقات پلیس

فرمانده انتظامی ویژه کیش "سرهنگ علی اصغر جمالی" نیز در این مراسم با تبریک ایام شعبانیه و میلاد حضرت ولی عصر(عج) و تقدیر از مسئولان و مدیران حاضر در مراسم، ضمن تقدیر از استقبال خانواده های کارکنان از مراسم نیمه شعبان بر اهمیت توجه به خانواده و ارتباط تاثیر گذار افراد در ایجاد محیط مناسب برای تربیت فرزندان تاکید کرد.

اين مقام انتظامي در ادامه صبر و بردباري همسران و خانواده هاي کارکنان نيروي انتظامي را زمينه ­ساز توفيقات گسترده پليس در جامعه دانست و گفت: کارکنان پلیس در جامعه با افراد مختلف و جرايم متفاوتي سروکار دارند و اگر پشتيباني و حمايت عاطفي خانواده ­ها نباشد، عمل به اين مسئوليت خطير ممكن نخواهد بود.

وي تصريح کرد: خانواده مهمترين سرمايه اجتماعي است و کارکرد مهمي در رفع نيازهاي اعضاي خود دارد و بايستي نقش حمايتي و مراقبتي اش در رفع نيازهاي اعضاي خانواده همواره متجلي و نمايان باشد که اين هدف مهم تنها با رعايت حقوق همسران نسبت به هم تحقق مي يابد.

رئیس پلیس کیش خانواده را بستر رشد و تعالي و بالندگي فرزندان دانست و خاطر نشان كرد : هيچ نهاد ديگري نمي تواند جايگزين خانواده شود چرا که پايداري و ثبات خانواده از محبت سرچشمه مي گيرد و محبت هديه اي الهي است که با مال ، مقام و زيبايي به دست نمي آيد.

برپایه این گزارش٬ این مراسم با شکوه که با حضور حجت الاسلام والمسلمین "سید احمد خاتمی" امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام "حسن زاده" امام جمعه کیش، فرمانده انتظامی و هیئت رئیسه انتظامی ویژه کیش ، "سعید پورعلی" معاون اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، فرماندهان نظامی و انتظامی، پرسنل و خانواده های فرماندهی انتظامی ویژه کیش در شهرک امام رضا(ع) جزیره برگزار شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون