نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/3      11:26:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:215


نسخه چاپی
کلاهبرداری در سایت های خرید و فروش آنلاین
گروه استان ها - تهران بزرگ - رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به دستگیری یک کلاهبردار در شمال تهران، گفت: این متهم از فروشندگان بیش از 50 میلیون تومان سرقت کرده بود.
 

سرهنگ کارآگاه، "قاسم دستخال"، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به تشریح این خبر پرداخت و گفت: اواخر دی ماه سال قبل، یک پرونده از سوی بازپرسی شعبه پنجم دادسراي ناحيه يک تهران با موضوع کلاهبرداري از طریق سایت های خرید و فروش در فضای مجازی، به اين پايگاه ارجاع و تیم تحقیقات از کارآگاهان در این خصوص تشکیل شد.

وی افزود: در بررسی های اولیه، شاکی پرونده با طرح شکایتی در این خصوص اظهار داشت که برای فروش یک دستگاه سنتور، در یکی از سایت های خرید و فروش آنلاین آگهی دادم، متعاقباً در همان روز فردی طی تماس تلفنی برای خرید سنتور مذکور ابراز تمایل کرد و عصر همان روز به منزلم مراجعه و پس از توافق بر سر قیمت درخواست شماره کارت کرد؛ پس از لحظاتی اظهار داشت وجه مورد نظر را از طریق اپلیکیشن موبایل به حسابم واریز شده و تصویر تراکنش مربوطه را نیز در تلفن همراه خود به من نشان داد و هنگامی که به او گفتم پیامک واریز وجه را دریافت نکرده ام، بیان کرد ممکن است پیامک انتقال وجه با تأخیر ارسال شود؛ که ناگهان از غفلت اینجانب سوء استفاده کرده و به همراه سنتور از محل گریخت؛ روز بعد که به شعبه بانک مراجعه کردم متوجه شدم پولی به حسابم واریز نشده و زمانی که با شماره تلفن فرد به ظاهر خریدار تماس گرفتم، خاموش بود.

سرهنگ دستخال بیان داشت: با طرح این شکایت و بررسی جزئیات پرونده تیم کارآگاهان اقدامات خود را آغاز کرده و پس از چهره نگاری از صورت متهم مشخصات ظاهری وی به دست آمد و در نهایت متهم به نام بهرام، مورد شناسایی قرار گرفت و نتیجه اقدامات در اختیار بازپرس پرونده قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان داشت: با هماهنگی های انجام شده از سوی بازپرس پرونده تیمی از ماموران برای دستگیری متهم به محل اختفای وی اعزام و طی یک عملیات غافلگیرانه در بیستمین روز فروردین ماه امسال وی را دستگیر کردند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، تصریح کرد: متهم در تحقیقات انجام شده به جرم خود اعتراف کرد و با انجام اقدامات تخصصی و گسترده تا کنون 10 تن از شکات پرونده که به همین شیوه از آنها کلاهبرداری و سرقت شده بود شناسایی شدند.

وی اظهار داشت: متهم در تحقیقات انجام شده خود را کارمند یکی از شرکت های خصوصی معرفی کرد و اظهار داشت که برای کسب درآمد و تحصیل مال، هر بار با جعل اسامی مختلف در سایت های خرید و فروش آنلاین جستجو کرده و به این شیوه اقدام به کلاهبرداری و سرقت اموال فروشندگان و شهروندان می کند و تاکنون قریب به 56 میلیون تومان سرقت کرده است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات مختلف این متهم در جعل عنوان و همچنین سرقت های متعدد و وجود شاکیان متعدد، احتمال این که جرایم دیگری نیز در پرونده این متهم وجود داشته باشد، بسیار است بر این اساس متهم بنابر هماهنگی های مرجع قضائی برای شناسایی مال باختگان احتمالی دیگر و کشف سرقت های بیشتر، در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون