نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/3      11:5:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:134


نسخه چاپی
58 درصد پرونده های سایبری در حوزه برداشت های غیر مجاز است
گروه ناجا - رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا گفت از ابتدای سال جاری بیش از 58 درصد از پرونده های حوزه جرایم سایبری مربوط به برداشت های غیر مجاز از حساب بانکی افراد است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "مصطفی نوروزی"  در تشریح این خبر اظهار داشت: از ابتدای سال جاری بیش از 58 درصد از پرونده های حوزه جرایم سایبری مربوط به برداشت های غیر مجاز از حساب بانکی افراد می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به گسترش تبلیغ و انتشار اپلیکیشن های موبایلی جعلی در شبکه های اجتماعی تحت عناوین مختلف نظیر دوست یاب، صیغه یاب، ردیاب و ... و هدایت قربانیان به درگاه های فیشینگ، لازم است شهروندان توجه و دقت کافی را به این موضوع داشته باشند و از دانلود و نصب اپلیکیشن های ناشناس و فریبنده خودداری کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در کنار اقدامات اثرگذاری که در برخورد با جرایم این حوزه و شناسایی و انهدام باند های فعال در زمینه ایجاد صفحات فیشینگ صورت گرفته، با پیگیری های پلیس فتا و اقدام خوب بانک مرکزی، امکان دسترسی به رمز دوم یکبار مصرف برای انجام خریدهای اینترنتی فراهم گردیده و لازم است حتما شهروندان با مراجعه به بانک افتتاح کننده حساب نسبت به فعال سازی آن اقدام کنند .

سرهنگ نوروزی بیان کرد: با فعال سازی این سرویس در هر تراکنش رمز یکبار مصرف با مدت زمان فعال بودن حداکثر به مدت 40 تا 60 ثانیه در اختیار کاربران قرار می گیرد و عملا از دسترسی مجرمان به حساب های کاربران از طریق فیشینگ یا سایر روش ها خودداری می کند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس فتا ناجا خاطر نشان کرد: بر اساس زمان بندی اعلام شده از سوی بانک مرکزی، ارائه سرویس مذکور توسط بانک ها از ابتدای خرداد ماه اجباری می باشد بنابراین رمزهای دوم ایستا کاملاً حذف و از تاریخ مذکور به بعد رمزهای دوم به صورت پویا ارائه می شوند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون