نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/4      9:54:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:119


نسخه چاپی
بهای امنیت
گروه اجتماعی - سمنان - این بار هم رزمنده پلیس در عملیات مرزبانی بود و در حالی که از کیان ایران اسلامی دفاع می کرد، جایش کنار همسرش حسابی خالی بود.
 

در جریان ثبت تاریخ شفاهی نقش آفرینی رزمندگان ناجایی دفاع مقدس با ستوان بازنشسته "علی اصغر بصیری" آشنا شدم. رزمنده ای که بیش از نیمی از جنگ تحمیلی را در مناطق عملیاتی بوده و خاطرات زیادی از آن دوران ماندگار تاریخی در دل داشت.

پلیس رزمنده­ ای که در دوران دفاع مقدس و لابلای اعزام های پرتعدادش به مناطق عملیاتی ازدواج کرد و در همین دوران نیز صاحب فرزند شد.

در یکی از ماموریت هایش که بیش از 5 ماه به طول انجامید، علیرغم اینکه او را از روزهای پایانی انتظار برای تولد فرزندش خبر دادند که بازگردد و در کنار همسرش باشد، ولی این رزمنده جوان عملیات و حضور در جبهه های نبرد را واجب عینی و شرعی دانسته و دیدار با دخترش را به دو ماه پس از آن موکول کرد.

حادثه ای که یادآوری اش همچنان برای همسر این رزمنده ایثارگر همراه با کمی حسرت بود ولی به آن تنهایی و فداکاری افتخار می کرد.

هرچند امیدوارم خاطرات زیبا و شگفت‌آور این رزمنده عزیز و همه ایثارگران ناجا در جنگ 8 ساله ایران و رژیم بعث عراق در کتب فاخر و آثار فرهنگی درخشان انتشار یابد، ولی هدف از اشاره ای کوتاه به خاطرات ستوان بصیری چیز دیگری است.

اکنون که بیش از 30 سال از این ماجرا می گذرد و کسی جز خودِ ستوان بصیری و همسرش این خاطره را به خاطر ندارند! ولی نکته قابل تامل، تکرار همین ماجرا در شکلی متفاوت برای یکی دیگر از رزمندگان پلیس از نسل نوی این سازمان است.

همین چند روز قبل بود که همسر یکی از ماموران پلیس در حال خدمت در مرزهای جنوب شرق کشور، دچار ماجرایی مشابه ولی بسیار خطرناک تر شد و متاسفانه فرزندش را از دست داد.

این بار هم رزمنده پلیس در عملیات مرزبانی بود و در حالی که از کیان ایران اسلامی دفاع می کرد در یکی از حساس ترین لحظات زندگی شان، جایش کنار همسرش خالی بود.

هرچند از این دست ایثارگری ها و فداکاری ها در بدنه سازمان خدوم ناجا بسیار زیاد است و باور داریم بازگویی آنها برای خودِ ماموران مخلص نیروی انتظامی به هیچ وجه خوشایند نیست، ولی گاهی اوقات بد نیست بدانیم امنیتی که از آن برخورداریم، حاصل چیست!؟

 

نویسنده؛ سید محمد شاه چراغ، کارشناس رسانه ای پلیس سمنان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون