نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/4      15:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:134


نسخه چاپی
بیایم فرهنگ استفاده ازبوق را یاد بگیریم
گروه استانها -ایلام- بوق زدن ابزاری برای اخطار و اعلام خطر به دیگراستفاده کنندگان از راه در شرایط اضطراری است؛ پس بیایم فرهنگ استفاده بجا از آن را یاد بگیریم.

سرهنگ "ابوالفضل کوهزادی" رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام یکی از رفتارهای ضد اجتماعی و ضد شهروندی که سالیان سال است در فرهنگ رانندگی ما شکل گرفته، استفاده بی جا از بوق در هنگام رانندگی عنوان کرد.

وی افزود: برخی از رانندگان همچنان برای مقاصد خود همچون جلب نظردیگران، هشدار به دیگران، ادب کردن افراد خاطی، سوارکردن مسافر و باز شدن مسیر، از بوق استفاده می کنند.

سرهنگ کوهزادی با بیان اینکه صدای مکرر بوق وسایل نقلیه در خیابان ها پیامدهای منفی جسمانی و آسیب‌های روحی و روانی فراوانی برای شنوندگان به دنبال دارد افزود: رانندگان تلاش کنند در محدوده بیمارستان ها و یا مکان‌هایی که به آرامش نیاز دارد حتی الامکان بوق نزنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام درخصوص راهکار پلیس برای مقابله با بوق زدن های غیرضروری گفت: به رغم صراحت قانون و پیش بینی جریمه 40 هزار تومانی برای این تخلف، به جهت اینکه شهرداری به وسیله تابلو محدوده بوق زدن ممنوع را در نقاط شهری مشخص نکرده است پلیس برای اجرای بهینه این قانون همچنان با مشکل مواجه است.

وی به مسکوت ماندن قانون هوای پاک در خصوص بوق زدن غیرضروری اشاره کرد و افزود: براساس قانون هوای پاک که چندسال پیش در مجلس تصویب شد، برای بوق زدن بی‌جا جریمه پلکانی 100 تا 300 هزارتومان در نظرگرفته شده اما تاکنون ابلاغیه در رابطه با اجرای این قانون به پلیس راهور ارسال نشده است.

رئیس پلیس راهور استان در پایان گفت: برای به حداقل رساندن این رفتار غیراخلاقی و غیرقانونی بایستی علاوه بر انجام اقدامات فرهنگی و آموزشی، محدوده های بوق زدن ممنوع در نقاط شهری مشخص تا با مرتکبان برابر قانون رفتار شود.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون