نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/4      16:8:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:486


نسخه چاپی
تدابير هوشمندانه پليس و گسترش فرهنگ پيشگيري از عوامل مهم كاهش سرقت
گروه استان ها - چهارمحال و بختیاری – فرمانده انتظامي استان با اشاره به رسالت خطير پليس براي كاهش جرایم گفت: تدابير هوشمندانه پليس و گسترش فرهنگ پيشگيري از عوامل مهم كاهش آمار سرقت در جامعه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،سردار"غلامعباس غلامزاده"در جلسه قرارگاه تشديد مبارزه با سرقت فرماندهي انتظامي استان گفت: اولين و مهمترين نكته در مقابله با سرقت شناخت دقيق عوامل وقوع اين جرم در جامعه است و بايد كارشناسان خبره پليس با استفاده از مباني علمي روش هاي نوين و بهينه را براي ناكام گذاشتن سارقان در ارتكاب اين جرم اجرایي كنند.

وی افزود: يكي ديگر از نكات مهم در اين بحث تكميل چرخه تحقيقات است به اين معني كه وقتي سارقي دستگير مي شود و مرتكب چندين فقره سرقت شده بايد پيگيري هاي انتظامي و قضائي تا كشف آخرين سرقت ادامه يابد.

سردار"غلامزاده" ادامه داد: مطلب ديگر توجه همكاران گرامي به اين نكته است كه اموال مكشوفه ازسارقان بايد به طور صحيح و سالم در مكان مناسب نگهداري و به مال باختگان تحويل گردد و اقدامات قضائي در اين روند بايد در نهايت تعامل با قوه قضائيه و با سرعت عمل و دلسوزي انجام گيرد.

وی كنترل دقيق محل هايي كه احتمال تردد سارقان و خريد و فروش اموال مسروقه وجود دارد را با اهميت دانست و گفت: اشراف اطلاعاتي بر محل هاي فروش ضايعات، اوراقي و تعميرگاه هاي وسائط نقليه، سارقان را در تنگنا قرار مي دهد و آمار كشف را افزايش مي دهد.

ارشدترين مقام انتظامي استان خاطرنشان كرد: استفاده از نگهبان محله و آموزش مردم نيز از عوامل مهم در پيشگيري از جرایم به ويژه سرقت است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری در پايان با تقدير از زحمات و تلاش هاي كاركنان فرماندهي انتظامي استان جهت كنترل و كاهش جرایم به ويژه سرقت در سطح استان گفت: بايد كار جهادي را در همه امور نصب العين خود قرار دهيم همانطور كه رهبر فرزانه انقلاب نيز فرمودند: قطعا در سايه روحيه جهادي كارهاي بزرگ شدني هستند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون