نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/5      17:56:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:404


نسخه چاپی
معلولان خدمتی هرگز فراموش نخواهند شد/ کاهش 30 درصدی جان باختگان در فروردین ماه امسال/ لزوم توجه بیشتر به اقشار مختلف ناجا خصوصا معلولان خدمتی
گروه استان ها – خراسان رضوی- فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه از سال گذشته تصمیمات مناسبی در راستای حمایت از معلولان خدمتی انجام شد، گفت: امیدواریم با یک برنامه ریزی منسجم توجه بیشتری به این عزیزان و خانواده های محترمشان که بار بیشتری از زحمات به دوش آنها است، برداریم .

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری"  در گردهمایی پیشکسوتان فداکار نیروی انتظامی، اظهار داشت:  بر روح بلند و ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی، امام راحل و ارواح طیبه شهدای اسلام، انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، شهیدان عرصه نظم و امنیت، مدافعان حریم و حرم درود و رحمت می فرستیم و آرزوی طول عمر توام با سلامتی و صحت برای فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی)داریم.

وی افزود: در ابتدا جا دارد از همه برگزارکنندگان این گردهمایی خصوصا معاونت محترم نیروی انسانی ناجا ، فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی و مجموعه کارکنان هتل معین تقدیر و تشکر داشته باشم.

 فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه از سال گذشته تصمیمات مناسبی در راستای حمایت از معلولان خدمتی گرفته شده است، اظهار داشت: امیدواریم با یک برنامه ریزی منسجم توجه بیشتری به این عزیزان و خانواده های محترمشان که بار بیشتری از زحمات به دوش آنها است، برداریم .

سردار اشتری به برگزاری جلسات با بنیاد شهید و امورایثارگران اشاره و بیان کرد: درصدد هستیم همکارانی را که حین انجام وظیفه دچار حادثه می شوند را به عنوان جانباز تلقی کنیم که در این رابطه جلساتی با بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شده است البته بخشی از این موضوع با مذاکرات انجام شده و مقداری نیز در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه در نیروی انتظامی حدود 4 هزار معلول خدمتی وجود دارد، افزود: متأسفانه از این تعداد 91 نفر ضایعه نخاعی و مغزی و حدوداً 2 هزارنفر معلولیت بالای 50 درصد دارند .

عالی ترین مقام انتظامی کشور اضافه کرد: طبق احادیث و روایات محکم ما، کسی که با نیت خالص برای امرار معاش از خانه خود خارج شود و در این میان اتفاقی برای او پیش آمده و فوت کند، شهید محسوب می شود؛ قطعا عزیزان معلول خدمتی نیز این اجر و پاداش را خواهند داشت و نگاه دینی و الهی به این موضوع نشان می دهد که همان پاداش را نیز خواهند برد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه این دومین دوره برگزاری گردهمایی برای معلولان خدمتی است، اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده این کار را طبق روال انجام می دهیم و عزیزان معلول خدمتی بدانند که به هیچ عنوان از نظر سازمان نیروی انتظامی فراموش نشده و نخواهند شد و ما در حد توان وظیفه داریم در خدمت این عزیزان بوده و به مشکلات آنها رسیدگی کنیم.

سردار اشتری اضافه کرد: در تلاشیم، اقدامات خوبی در راستای خدمات رسانی به معلولان خدمتی انجام بگیرد و با راه اندازی یک سامانه برای ارتباط با آنها بتوانیم بانک اطلاعاتی این عزیزان را در اختیار داشته باشیم.

فرمانده ناجا در ادامه با تقدیر و تشکر از خانواده های این عزیزان که بیشتر از خود معلول بار زحمت بر روی دوششان می باشد، اضافه کرد: انصافا پرستاری کار سختی است و امیدواریم همه این عزیزان با تأسی از پرستار صحرای کربلا بانو حضرت زینب (س) و ائمه نگاه بلند و هدف معنوی را در پیش گرفته و کار برایشان آسان شود.

وی با تشکر از همه پدران، مادران و همسران معلولان خدمتی، اظهار امیداری کرد : پاداش معنوی خدمت رسانی به این عزیزان ذخیره ای برای آخرت و برکت در زندگی این افراد باشد.

سردار اشتری افزود: تمام سعی و تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا کمتر کسی در حوادث دچار معلولیت خدمتی شود ولی به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی)"سازمان عظیم نیروی انتظامی با هیچ سازمان و ارگانی قابل مقایسه نیست و همیشه به نوعی در حال انجام مأموریت می باشد".

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه انجام برخی مأموریت ها از جمله مبارزه با اشرار و قاچاقچیان مسلح مواد مخدر اجتناب ناپذیر است، اظهار کرد: کارکنان ما به نوعی در معرض خطر و آسیب قرار دارند و ما باید کاری کنیم سرمایه عظیم نیروی انتظامی که همانا نیروی انسانی آن است، کمتر آسیب ببینند که خوشبختانه اقدامات صورت گرفته و بررسی آمارها نشان دهنده این موضوع است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به کاهش 30 درصدی جان باختگان سوانح رانندگی در فروردین ماه امسال اشاره کرد و گفت: همان گونه که ما تمام برنامه ها و سعی خود را به کار می گیریم تا مردم در جاده ها آسیب نبینند باید در سازمان خودمان نیز همان گونه عمل کنیم و در این راستا آماده استفاده از تجربیات عزیزان آسیب دیده حین انجام وظیفه هستیم و تا ببینیم چگونه می توان جلوی برخی از حوادث را بگیریم و این موضوع برای ما یک ضرورت است.

فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: گرچه اتفاقات به اراده خداوند صورت می پذیرد ولی گاهی مواقع می توان از برخی حوادث پیشگیری کرد.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) همواره توجه به اقشار مختلف در نیروی انتظامی را که از کارکنان، بازنشستگان، جانبازان ، شهدا، معلولان خدمتی و ... ضروری می دانند و از این بابت خدا را شاکریم که با وجود همه مشغله کاری ایشان به سربازان خود در نیروی انتظامی تا این اندازه اهمیت می دهند و این به نوعی برای ما پشتیبانی مادی و معنوی محسوب می شود.

فرمانده ناجا در پایان با اشاره به اینکه همه کارکنان برای ما یکسان هستند، اضافه کرد: وظیفه داریم به وضعیت معیشتی همه کارکنان توجه داشته و امیدواریم بتوانیم قدم هایی در این راستا خصوصا برای معلولان خدمتی برداریم؛ ان شاءالله  دعای خیر شما و خانواده هایتان برای خدمت رسانی بیشتر ما به شما باشد و همه اعمال مورد رضای خداوند متعال و امام زمان (عج)، حضرت امام رضا (ع) و نایب بر حقش امام خامنه ای عزیز قرار گیرد.

گفتنی است، در حاشیه این همایش، سردار اشتری" همچنین با جمعی از پیشکسوتان فداکار نیروی انتظامی گفت و گو و به مشکلات آنها نیز رسیدگی کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون