نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/8      9:34:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:99


نسخه چاپی
VPN و تهديدات استفاده از آن
گروه اجتماعی -خراسان شمالی- هر فيلتر شکن به محض اجرا روي سيستم، چندين پورت را جهت اجراي دستورات باز مي‌کند و جالب است که هيچ شرکت امنيتي در هيچ کجاي دنيا، امنيت استفاده از VPN و ديگر فيلتر شکن ها را تأييد نکرده است.

عصر تکنولوژي و ارتباطات باعث شده تا افراد بتوانند با يک جستجوي ساده در اينترنت به هر نوع اطلاعاتي در هر زمينه اي دستيابي داشته باشند. از طرفي همين امکانات اينترنت باعث شده تا افراد بتوانند هر موضوعي را روي اينترنت براي ديد عموم قرار دهند که گاهاً اين اطلاعات سايت ها يا مفاهيم آن براي در معرض ديد عموم قرار گرفتن مناسب نيست.

بنابراين همه کشورها بر اساس فرهنگ، مذهب و قوانين اجتماعي و سياسي خود، تعدادي از سايت ها و يا مفاهيم را در اينترنت فيلتر مي کنند. از آنجايي که کلاهبرداران و فرصت طلبان همواره در پي فرصتي براي بهره برداري از هر موقعيتي هستند، سعي مي کنند با فراهم کردن محصولاتي که ممکن است مردم به آن نياز داشته باشند، به آن ها نزديک شده و در ضمن يک راهي براي ورود به کامپيوتر آن ها باز کنند.

در برابر فيلترينگي که دولت هاي کشورهاي مختلف بر روي شبکه اينترنت قرار مي دهند، برخي کلاهبرداران و حتي جاسوس ها در اقصي نقاط دنيا، VPN و فيلتر شکن ها را گسترش و ترويج داده اند که از طريق آن راهي به کامپيوتر افراد باز کنند.

VPN (virtual private network) يک راه ميانبر و در واقع دور زدن فيلترينگ محسوب مي شود که با استفاده از آن افراد مي توانند سايت هاي فيلتر را باز کنند و ببينند، اما به نظر شما شرکت هاي خارجي که اين نرم‌افزارها را گسترش مي دهند چرا بايد بدون دريافت هزينه روزانه چندين فيلتر شکن و VPN مختلف را براي مردم تهيه و با نازلترين قيمت در اختيار آن ها قرار دهند؟

جالب است بدانيد شما با نصب VPN با اتصال به يک سرور خارجي، يک IP خارجي را به رايانه کاربري داخلي خود اختصاص مي دهيد و از اين طريق همه اطلاعات و داده هاي رايانه کاربر به سرور خارجي اتصال پيدا مي کند و از آن وارد اينترنت مي شود و سپس از فيلترينگ داخلي کشور عبور مي کند.

کاربران کامپيوتر بايد بدانند که ممکن است فيلتر شکن ها خود نوعي تروجان يا کي لاگر باشند که اطلاعات مربوط به نام کاربري و رمز عبور افراد را در اختيار سرور خارجي قرار دهند.

استفاده از SSL TUNNEL VPN در اصل براي طراحي شبکه هاي امن درون سازماني طراحي شده است و اين شبکه ها براي انتقال امن درون سازمان جهت کاهش امکان دسترسي افراد خارج از سازمان به اطلاعات طبقه بندي شده، طراحي و راه اندازي شده اند؛ اما اين روزها هر شرکت تجاري نا امن و نا معتبر با نازلترين قيمت يک VPN را براي ارائه به افراد روي سايت خود براي دانلود قرار مي دهند که استفاده از آن ها اصلاً منطقي نيست و هيچ توجيه عقلاني ندارد.

بنابراين اگر به حريم خصوصي خود و محرمانگي داده هاي کامپيوتر خود اهميت مي دهيد، نبايد از فيلتر شکن هاي ناامن استفاده کنيد. افرادي که نياز مبرم به استفاده از سايت هاي فيلتر دارند، مي بايست با مراجعه به وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات VPN مجاز تهيه کنند.

 

تهیه و تنظیم: پلیس فتا استان خراسان شمالی


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون