نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/8      15:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:329


نسخه چاپی
دستگيري كلاهبردار 80 ميلياردي و فروش آپارتمان خيالي در مشهد
گروه استان ها- خراسان رضوي – فرمانده انتظامي استان از شناسايي و دستگيري عامل كلاهبرداري 80 ميليارد ريالي در مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار" محمد كاظم تقوي" ‌در تشريح اين خبر گفت: در پي اعلام شكايت چند تن از شهروندان مبني بر اين كه فردي با ترفند شيادانه فروش آپارتمان از آنان كلاهبرداري كرده دستورات لازم براي پيگيري سريع موضوع صادر شد.

فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي افزود: كارآگاهان مجرب مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي با توجه به اهميت موضوع و ضرورت پيگيري سريع پرونده براي شناسايي و دستگيري عامل اين اقدام مجرمانه وارد عمل شده و در گام اول، تحقيقات خود از شاكيان پرونده را آغاز كردند.

وي گفت: بررسي هاي پليسي نشان مي داد متهم پرونده اقدام به فروش آپارتماني به 16 نفر کرده بود و مبلغی را به عنوان پيش پرداخت دريافت كرده و پس از آن فراري شده است.

سردار تقوي خاطرنشان كرد: ردزني هاي اطلاعاتي كارآگاهان مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي خراسان رضوي آغاز شد و پليس پس از چند روز كار گسترده پليسي محل اختفاء متهم پرونده را شناسايي و در اقدامي غافلگيرانه، اين فرد را در مخفیگاهش دستگير کرد.

سردار تقوي با اشاره به اين مطلب كه متهم پرونده در بازجويي هاي اوليه صراحتا به بزه انتسابي اعتراف كرده، گفت: تاكنون 16 شهروند براي پيگيري شكايت خود از متهم به پليس آگاهي مراجعه كرده اند و با برآوردهاي به عمل آمده اين فرد 80 ميليارد ريال كلاهبرداري كرده و تحقيقات از وی همچنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامي خراسان رضوي در پايان از شهروندان خواست فريب تبليغات دروغين و وسوسه انگيز كه ممكن است به شيوه درج آگهي در فضاي مجازي يا حقيقي منتشر مي شود را نخورند و هنگام خريد خانه، زمين و ديگر مستغلات استعلام هاي لازم را از مبادي قانوني بگيرند تا زمينه سوء استفاده براي مجرمان و افراد كلاهبردار فراهم نشود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون