نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/10      10:34:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:128


نسخه چاپی
به کمک سازمان های بین المللی برای مبارزه با مواد مخدر امیدوار نیستیم/پاک سازی محلات تجمع معتادان متجاهر
گروه ناجا – فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است، گفت: به کمک سازمان های بین المللی برای مقابله با مواد مخدر امیدوار نیستیم و با ظرفیت خودمان موضوع را به جد دنبال می کنیم.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار " حسین اشتری" در حاشیه برگزاری همایش دبیران شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در خدمت عزیزانمان در ستاد مبارزه با مواد مخدر با هدف تقویت هماهنگی و همکاری ها بین نیروی  انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر بودیم.

وی افزود: بحمدالله با حضور دکتر "اسکندر مومنی" در ستاد مبارزه با مواد مخدر، هماهنگی ها میان نیروی انتظامی و این ستاد تقویت شده و اقدامات مطلوبی صورت گرفته و به نتایج خوبی هم رسیدیم و این روند همکاری ها قطعا ادامه دارد.

فرمانده ناجا بیان کرد: نیروی انتظامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون درعرصه مقابله و مبارزه با مواد مخدر اقدامات خوبی انجام داده و دستاوردهای مطلوبی داشته است و شاهد این ادعا تقدیم 4 هزار شهید در عرصه مبارزه با مواد مخدر است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به عزم راسخ و روحیه جهادی و انقلابی نیروهای پلیس برای مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: با بهره مندی از تجهیزات جدید، فناوری های به روز، کنترل  و انسداد مرزها روند مقابله با مواد مخدر را به جد دنبال می کنیم و کشفیات قابل توجهی هم در این حوزه داریم.

وی با بیان اینکه مقابله با باندهای اصلی و سرشبکه های توزیع مواد مخدر از اولویت های نیروی انتظامی بوده، افزود: برخورد با خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر نیز از برنامه های جدی پلیس است.

سردار اشتری در پاسخ به سوالی درباره کمک های بین المللی برای مبارزه با مواد مخدر خاطر نشان کرد: اطلاعات، نظرات و نیازمندی هایمان را در  عرصه مبارزه با مواد مخدر به سازمان های بین المللی اعلام کرده ایم ولی چندان هم به کمک سازمان های بین الملل امیدوار نیستیم و با ظرفیتی که داریم فرایند مقابله با مواد افیونی را دنبال می کنیم.

وی اضافه کرد: کشور ما با بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر یعنی افغانستان همسایه است و از زمان حضور آمریکایی ها در افغانستان ، کشت خشخاش و تولید مواد مخدر در این کشور چند برابر شده. سازمان های بین المللی و متولیان این عرصه باید به جد با این موضوع برخورد کنند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچمدار عرصه مبارزه با مواد مخدر است، گفت: در کشور ما عزم ، اراده و اهتمام برای مبارزه با مواد مخدر وجود دارد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات آسیب های اجتماعی با حضور سران قوا و مسئولان مربوطه در محضر مقام معظم رهبری بیان کرد: موضوع اعتیاد و مقابله با مواد مخدر یکی از پنج  اولویتی است که معظم له در حوزه آسیب های اجتماعی مشخص کردند و این انتظار و مطالبه را دارند که همه دستگاه های مسئول برای مقابله با این آسیب پای کار باشند.

سردار اشتری اضافه کرد: نیروی انتظامی نیز با برنامه ریزی ، بهره مندی از تجهیزات نوین، کنترل مرزها و سایر اقدامات ، مأموریت مبارزه با مواد مخدر را به جد دنبال می کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره جمع آوری معتادان متجاهر خاطر نشان کرد: با همکاری همه دستگاه های مسئول ، اقدامات خوبی در این عرصه صورت گرفته است به طوری که در ماه های اخیر در بوستان ها و محلاتی که معروف به تجمع معتادان متجاهر بود، موضوع ساماندهی و جمع آوری به جد دنبال شد.

وی یادآور شد: به همت همکارانم در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و ستاد مبارزه بامواد مخدر فرایند جمع اوری و ساماندهی معتادان متجاهر دنبال می شود اما باید بگویم مشکل و کمبود محل نگهداری معتادان متجاهر را داریم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون