نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/10      13:5:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:60


نسخه چاپی
حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها، امری قابل تقدیر است
گروه استان ها-قم- مرجع تقلید شیعیان گفت: مشاوره، میانجی گری و حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها بویژه با قصد قربت امری ارزشمند و قابل تقدیر است.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله العظمی "سید محمد علوی گرگانی"، در جمع کارکنان معاونت اجتماعی و مشاوران و مددکاران دوایر اجتماعی کلانتری های فرماندهی انتظامی استان قم به مناسبت گرامی داشت روز مشاوره و روانشناس، وجود نیروی انتظامی را در حفظ جامعه بسیار با اهمیت دانست و گفت : دشمنان به انحاء مختلف در صدد آسیب رساندن به کشور هستند اما با همت نیروی انتظامی و دستگاه قضائی توفیق چندانی نداشته اند.

این مرجع عالیقدر با بیان این که وظیفه سنگین نیروی انتظامی حفظ جامعه از آسیب های اجتماعی و محبوبیت آن در گرو عمل به وظایفش است، گفت: مردم علاقه مند به پلیس هستند و آرامش شان را مرهون زحمات این نیروی مقتدر می دانند.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به آیات قرآن کریم یکی از اسباب آمرزش خداوند را تامین آسایش و آرامش جامعه برشمرد و تصریح کرد: امنیت و آسایش مردم با تلاش پلیس میسر شده و این عزیزان بایستی قدر خود و ارزش شغل شان را بدانند.

استاد برجسته حوزه علمیه با تاکید بر این که بایستی در رفتار و گفتارمان خدا را مقدم بدانیم گفت: عمل هر کس را با نیت او می سنجند، نیت به عمل انسان جهت می دهد و اگر با قصد قرب الهی باشد، خیلی ارزشمند است.

این مرجع تقلید جهان تشیع تاکید کرد: مشاوره، میانجی گری و حل و فصل اختلافات مردم در کلانتری ها بویژه با قصد قربت امری ارزشمند و قابل تقدیر است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم نیز در سخنانی یکی از وظایف نیروی انتظامی را کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی دانست و گفت: مشاوران و مددکاران فرماندهی انتظامی استان قم در راستای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در نیروی انتظامی فعالیت چشمگیری داشته و توفیقات بسیار خوبی را کسب کرده اند.

سرهنگ "مهرداد حاجی زاده" افزود: در سال 97 بیش از 7هزار و 500 پرونده به دوایر مشاوره کلانتری های قم ارجاع و بحمدالله 83 درصد به مصالحه ختم و از تشکیل پرونده قضائی و صدور حکم توسط محاکم قضائی پیشگیری شده است.

وی گفت: طی سال گذشته 7 هزار و 500 نفر به صورت خود معرف به مرکز مشاوره فرماندهی انتظامی استان مراجعه و خدمات مشاوره ای رایگان دریافت کرده اند که طی نظرسنجی صورت گرفته حدود 93 درصد از آن ها ابراز رضایتمندی داشته اند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم افزود: اهتمام پلیس قم بر تقویت بخش مشاوره و مددکاری انتظامی در راستای کیفیت بخشی به ماموریت ها، کاهش آسیب های اجتماعی، مصالحه اختلافات و در نهایت کاهش پرونده های قضائی است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون