نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/11      12:42:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:72


نسخه چاپی
فعالیت پارکبانان در پایتخت ممنوع است/ انهدام ۳۹ باند سرقت در اولین مرحله طرح کاشف
گروه استان ها – تهران بزرگ - رئیس پلیس پایتخت از ممنوعیت فعالیت پارکبانان در سطح شهر تهران بزرگ و انهدام ۳۹ باند سرقت در اولین مرحله از طرح کاشف پلیس آگاهی تهران خبر داد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین رحیمی" در اولین مرحله از اجرای طرح کاشف در جمع خبرنگاران، اظهار داشت : این طرح برای اولین بار در سال ۹۸ توسط همکارانم در پلیس آگاهی پایتخت در سطح شهر تهران بزرگ اجرا شد.

وی با اشاره به دستگیری  ۱۶۵ سارق و مجرم حرفه‌ای که در حوزه‌ های سرقت منزل، خودرو، کیف قاپی و جیب بری فعالیت داشتند، تصریح کرد: در این طرح  ۳۹ باند سرقت منهدم و متهمان در بازجویی های انجام شده به 2 هزار و 230  فقره سرقت اعتراف کرده اند.

رئیس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: در حوزه کشف جرایم در یک ماهه اخیر با افزایش ۱۳ درصدی کشف سرقت و کاهش ۳ درصدی وقوع جرایم مواجه بوده ایم که در کل استان‌های کشور در بحث وقوع جرایم جزء آخرین استان‌های کشور هستیم.

سردار رحیمی با بیان اینکه در اجرای این طرح ۷۱ تن از سارقان خرد دستگیر شده اند که در ۲۶ باند فعالیت داشتند افزود: دستگیری ۲۴ سارق منزل، ۴۳ سارق لوازم‌خودرو، ۷ جاعل و .. از دیگر نتایج اجرای این طرح بود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه سرقت لوازم خودرو در صدر سرقت‌ها است، ادامه داد : در بحث پرونده وکیل به قتل رسیده در شمال پایتخت به سرنخ های خوبی دست پیدا کرده ایم و پس از جمع بندی نهایی جزئیات این پرونده به اطلاع عموم خواهد رسید.

سردار رحیمی با بیان اینکه ۷۳ درصد از سارقان‌ دستگیر شده دارای تکرار جرم هستند افزود: از امروز گروه عملیات ویژه پلیس آگاهی در پایتخت فعال خواهد شد که ۳۰ دستگاه خودرو به ناوگان خودرویی پلیس اضافه می شود.

رئیس پلیس پایتخت در خصوص فعالیت پارکبانان در سطح شهر تهران، گفت: هرگونه فعالیت پارکبان ممنوع است بیش از یک سال است که فعالیت شان ممنوع شده و اگر شهروندان با این موضوع برخورد کردند به پلیس گزارش دهند تا برخورد قانونی با این ‌افراد انجام شود، لذا از نظر پلیس و شهرداری فعالیت این‌افراد با عنوان پارکبان ممنوع است‌.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون