نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/11      15:50:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:103


نسخه چاپی
پلیس حامی کارگران
گروه اجتماعی- استان سمنان-نقش کارگران در حرکت کشور به سمت پیشرفت و توسعه همواره پررنگ و نمایان بوده و در واقع افسران جنگ اقتصادی و عناصر اصلی رهایی کشور از مشکلات جاری، همین قشر زحمتکش هستند.
 

هر جامعه ای بر اساس مشکلات موجود برای خود اهداف، آرمان ها و شعارهایی را تعریف می کند که رسیدن به آنها، ماموریت مهم اعضای مختلف اجتماع خواهد بود.

با توجه به نوع هدفی که تعیین می شود بخشی از جامعه متولی اصلی هدایت کشور و تلاش مضاعف در این زمینه خواهد شد.

به طور مثال برای تحقق اهداف حوزه سلامت، پزشکان، پرستاران و فعالان حوزه بهداشت عمومی عناصر اصلی این ماموریت را تشکیل می دهند و یا برای رسیدن به درجات بالای علمی در کشور و ارتقاء سطح سواد در جامعه، معلمان و مربیان مدارس و دانشگاهیان بار اصلی این ماموریت را برعهده دارند.

این حکایت در سایر حوزه ها از جمله امنیت نیز به همین روال بوده و نظم، آرامش و امنیت جامعه بر پایه تلاش، مجاهدت و ایثارگری نیروهای انتظامی و نظامی در سراسر کشور استوار است.

اکنون که چندسالی است به دلایل مختلف داخلی و خارجی، ایران عزیز با مشکلات متعدد اقتصادی روبروست و ماموریت مهم و اصلی کشور گره گشایی در این حوزه است، مسئولیت اصلی این ماموریت سخت را چه کسانی برعهده دارند؟!

به بیان دیگر، چرخ دنده های سنگین اقتصاد ملی، تولید داخلی و رونق اقتصادی به دستان چه کسانی به حرکت در می آید؟ و چه افرادی وظیفه خطیری در تحقق شعار سال یعنی «رونق تولید» را بر عهده دارند؟

هر چند برابر فرمایشات فرمانده معظم کل قوا در ابتدای سال جدید همه مسئولان و مردم برای این ماموریت مهم مسئول شده اند و باید برای رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی تلاش و مجاهدت کنند ولی بی تردید کارگران، این قشر زحمتکش و تاثیرگذار هستند که بار اصلی این ماموریت را بردوش خواهند کشید.

نقش کارگران در حرکت کشور به سمت پیشرفت و توسعه همواره پررنگ و نمایان بوده است ولی در این سال ها دریافته ایم که دستان این عزیزان است که استقلال، عزت و افتخار ملی را برای ملت به ارمغان می آرود.

کارگران به واقع افسران جنگ اقتصادی و عناصر اصلی برای رهایی از مشکلات جاری کشورند.

امام خمینی(ره) در سخنان گُهربار خود حیات یک ملت را مرهون کار و کارگر می دانند و تاکید می فرمایند: «چرخ عظیم جوامع به دست توانای کارگران در حرکت و چرخش است.»

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز در دیدار خود با کارگران در 11 اردیبهشت 96 کارگران را ستون فقرات اقتصاد و تولید معرفی و تامین امنیت شغلی و تامین معیشت کارگران را دو وظیفه مهم مسئولان دانستند.

با توجه به شرایط موجود تردیدی نیست که حمایت همه نهادها، دستگاه ها و اقشار مختلف مردم از این عزیزان است که شرایط لازم برای رونق اقتصادی و تولید کالای باکیفیت ایرانی و تحقق شعار سال را فراهم می آورد.

در همین راستا نیروی انتظامی به عنوان متولی اصلی نظم و امنیت در سال «رونق تولید» با تلاش در دو حوزه؛  تامین امنیت برای سرمایه گذاران و کارگران و همچنین مبارزه جدی با قاچاقچیان در سراسر کشور از هیچ تلاشی برای حمایت از کارگران و تولیدکنندگان داخلی فرو گذار نخواهد کرد.

امروز یازدهم اردیبشهت روز جهانی کارگر است، روزی که بنیانگذار انقلاب اسلامی آن را روز دفن سلطه ابرقدرت ها معرفی و تاکید می فرمایند: «با کار، استقلال در همه ابعادش به مستضعفین جهان برمی گردد و ابرقدرت های آدم خوار و عالم خوار خلع سلاح می شوند.» (صحیفه امام جلد 12 ص 264)

این روز بزرگ را به آحاد ملت به ویژه کارگران عزیز تبریک گفته، بر حمایت کامل از این قشر موثر و زحمتکش در همه ابعاد و میدان ها تاکیدمی کنیم.//

نویسنده: سرتیپ دوم پاسدار روح الامین قاسمی، فرمانده انتظامی استان سمنان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون