نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/12      13:12:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:133


نسخه چاپی
لغزنده ترین و حساس ترین مأموریت ها در اختیار نیروی انتظامی است/ تغییر و تحولات خوب در ناجا مایه شوق و مباهات است
گروه استان ها-هرمزگان-رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا با تأکید بر اینکه لغزنده ترین و حساس ترین مأموریت ها در اختیار نیروی انتظامی است، گفت: عقیدتی سیاسی مسئول فرهنگ سازی، تقویت بنیه دینی و معنویت در بین کارکنان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام و المسلمین"علی سعیدی" در جمع کارکنان انتظامی و دریابانی هرمزگان گفت: نیروی انتظامی مسئول امنیت کشور است و در همه عرصه ها ایفای نقش دارد و شبانه روز از امنیت کشور، جان و مال و ناموس مردم حراست می کند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) با اشاره به اینکه چنین نیرویی باید یک نیروی مکتبی و معنوی باشد تا بتواند در برابر فشارهای مأموریتی که دارای حساسیت بالایی است، مقاومت کند، افزود: وظیفه عقیدتی سیاسی، فرهنگ سازی، تقویت معنویت و بنیه دینی کارکنان است که الحمدلله شاهد تحولات خوبی در این زمینه هستیم و گام های بلندی نیز برداشته شده است.

وی تصریح کرد: در نگرش دینی مسئولیت ها بر اساس شایستگی هاست، هیچ کسی نمی تواند مسئولیت بر عهده بگیرد مگر اینکه شایستگی های لازم را داشته باشد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه هرمقدار که مسئولیت ها بیشتر شد میزان شایستگی ها نیز باید فشرده تر، سنگین تر و سخت تر باشد، عنوان داشت: فرماندهی در نیروی انتظامی و نیروهای مسلح که از جاهای حساس و مهم است تابع همین شایستگی ها است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) در ادامه اظهار داشت: کسی که پستی بر عهده می گیرد دقیقا باید لحظه به لحظه از خود مراقبت کند، دیگران هم باید از او مراقبت کنند زیرا هم اختیاراتش بیشتر است و هم امکاناتی که در اختیار دارد بیشتر می شود.

حجت الاسلام و المسلمین"علی سعیدی" اظهار داشت: علت اینکه آدم ها وقتی به مسئولیت می رسند دچار لغزش می شوند ضعف بنیه آنهاست یعنی سازه او متناسب این مسئولیت نیست، وقتی یک آدم معمولی است آدم خوبی است، ولی وقتی اختیاراتش بیشتر و مسئولیت گرفت بعضا نمی تواند خود را کنترل کند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) گفت: همه دستگاه ها باید کار خود را در زمینه امر به معروف و نهی از منکر به درستی انجام دهند اما به درستی تعریف نشده که اگر نیروی انتظامی بخواهد امر به معروف و نهی از منکر کند نیاز به چه الزامات و ابزارهایی دارد.

وی با اشاره به اینکه لغزنده ترین و حساسترین مأموریت ها در اختیار نیروی انتظامی است، عنوان داشت: سایر قوای ما مانند ارتش پادگانی هستند و سپاه نیز استقرارش با نیروی انتظامی فرق می کند ولی نیرویی که هر روز سروکارش با ناملایمات است یک توان و ایمان قوی می خواهد که انسانیت خود را کنترل کند و در برابر ناملایمات بایستد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با بیان اینکه نیروی انتظامی مسئول امنیت و ارشاد مردم است، ادامه داد: لغزش در نیروی انتظامی قابل گذشت نیست چون مسئول است و جایگاه حساسی در سطح جامعه دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: شرایط نیروی انتظامی تغییر کرده و تحولات خوبی به وجود آمده و این امر در عرصه فرماندهی و مدیریت بیشتر دیده می شود که مایه شوق و مباهات است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در خاتمه با تأکید بر اینکه روحانیون و رؤسای عقیدتی سیاسی الگو هستند و باید آینه تمام نمای مقام معظم رهبری در بین نیروهای مسلح باشند، خاطر نشان کرد: نقطه ثقل مکتبی بودن در نیروهای مسلح، بصیرت نافذ و معنویت است که وظیفه سازمان عقیدتی سیاسی در راستای این دو رکن اصلی است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون