نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/12      14:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:505


نسخه چاپی
تقدیر از رانندگان نمونه شهر تهران در نوروز 98
گروه استان ها – تهران بزرگ- رئیس پلیس پایتخت از رانندگان نمونه شهر تهران در نوروز 98 تقدیر کردوگفت: کاهش 40 درصدی تصادفات فوتی، امیدوار کننده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، روز گذشته همایش تقدیر از رانندگان نمونه نوروز 98 در مرکز همایش های برج میلاد با حضور سردار "حسین رحیمی" رئیس پلیس پایتخت و سردار "محمد رضا مهماندار" رئیس پلیس راهور تهران بزرگ و جمعی از رانندگان قانونمند نوروز 98برگزار شد.

در این مراسم سردار رحیمی ضمن تقدیر از رانندگان نمونه شهر تهران در نوروز 98 ، گفت: نگاه اصلی و بنیادین نیروی انتظامی به عنوان خادم مردم این است که بتواند در کنار ارتقاء نظم و انضباط عمومی، فرهنگ قانون‌مداری و رعایت حقوق اجتماعی را برای توده مردم برقرار سازد و در این مسیر از هر کمک یا ظرفیت، از جانب مردم، بخش‌های دولتی و خصوصی بهره خواهد گرفت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: رانندگی برخی از رانندگان یک پدیده ناهنجار است و این پدیده متاسفانه گاهی منجر به مرگ و مصدومیت تعداد بسیار قابل توجهی از افراد در طول سال می‌شود و این به واسطه فرهنگ رانندگی نامناسبی است که در کشور جاری است. بر این بنیاد ما بر آن شدیم تا با آموزش، ارتقاء فرهنگ ترافیک، تبلیغات گسترده و در ابعاد مختلف سعی در ارتقاء فرهنگ ترافیک و کاهش حوادث رانندگی داشته باشیم که پس از این تلاش‌های بی‌وقفه، امروز می‌توانیم اعلام کنیم که با کاهش 40 درصدی متوفیان تصادفات نوروزی در 25 روز اول سال 98 نسبت به سال‌ گذشته مواجه بوده‌ایم، که این آمار بازهم می‌تواند با کمک شما مردم کاهش پیدا کند.

سردار رحیمی در پایان گفت: در بحث فرهنگ سازی که با نگاه خاصی برای کودکان و نونهالان در پلیس راهور تهران بزرگ پیگیری می‌شود جمع زیادی از معلمان مدارس به عنوان فرهنگ یاران قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را آموزش می‌دهند و در مقاطع سنی کمتر نیز میلیون‌ها دانش آموز در کنار پلیس به عنوان همیار پلیس، قوانین راهنمایی و رانندگی را فرا می‌گیرند و البته ترویج دهنده این قوانین در خانواده خود هستند و این کودکان عزیز، که رانندگان فردای شهرمان هستند از دوران کودکی با فرهنگ ترافیکی صحیح آشنا می‌شوند.

در ادامه همایش سردار "محمدرضا مهماندار " نیز  با ابراز خرسندی از برگزاری جشن تقدیر از رانندگانی که نوروز 98 را بدون تخلف رانندگی گذراندند، اظهار داشت: اصالت وجودی پلیس مردم هستند و مردم ولی نعمتان ما هستند و خدمت به این مردم افتخار ماست.

وی با بیان این نکته که شهر تهران متعلق به همه ماست و اگر آسایش و آرامش در آن جاری باشد به نفع کلیه شهروندان عزیز است، اظهار داشت: مقوله رانندگی یک مسئولیت اجتماعی است و ما در قبال این مسئولیت موظف هستیم اول خودمان با احترام به قوانین، سعی در برقراری آرامش داشته باشیم و سپس از دیگران توقع حفظ امنیت و آرامش را داشته باشیم.

سردار مهماندار در پایان گفت: سر لوحه اقدامات و ماموریت‌های ما این است که در کنار مردم باشیم و دست در دست مردم بگذاریم برای برقرار کردن هرچه بیشتر امنیت، آسایش و آرامش برای تمامی همشهریان عزیز پایتخت و امیدواریم با رویکرد تشویقی برای ترویج و بهبود این روند اجتماعی در جهت قانونمند کردن شهر و در نتیجه داشتن شهری آرام، اقدامی مهم و موثر را کلید بزنیم.

گفتنی است ، در این مراسم که با حضور مدیران و حمایت فروشگاه رفاه برگزار شد از یک هزار راننده قانونمند و جمعی از همیاران و فرهنگ یاران پلیس راهور تهران بزرگ تقدیر و تجلیل شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون