نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/15      10:13:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:123


نسخه چاپی
مصرف‌کنندگان جدید ماری‌جوانا در کانادا دو برابر شده‌اند
گروه بین الملل- طبق یک مطالعه رسمی، تعداد کانادایی‌هایی‌هایی که از زمان قانونی شدن خرید و فروش ماری‌جوانا در این کشور برای نخستین بار به مصرف‌ آن روی آورده‌اند، دو برابر شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس؛ نتایج یک تحقیق ملی در رابطه با ماری‌جوانا که روز پنجشنبه گذشته (۲ ماه مه/۱۲ اردیبهشت) منتشر شد نشان می‌دهد که در سه ماه نخست سال جاری ۱۸ درصد کانادایی‌های بالای ۱۵ سال اعلام کرده‌اند که ماری‌جوانا مصرف کرده‌اند. این رقم در سه ماه اول سال گذشته، طبق گزارش مرکز آمار کانادا ۱۴ درصد بود.

از زمان قانونی شدن مصرف تفریحی ماری‌جوانا در کانادا، حدود ۶۴۶ هزار نفر برای نخستین بار از آن استفاده کرده‌اند در حالی که این رقم در ابتدای سال گذشته ۳۲۷ هزار نفر را شامل می‌شد. این موضوع رشد دو برابری مصرف ماری‌جوانا در این کشور آمریکای شمالی را نشان می‌دهد. در این بین، مردانِ ۴۵ تا ۶۴ سال، بیشتر برای نخستین بار سراغ این ماده رفتند.

اما مصرف ماری‌جوانا در میان مردان (۲۲ درصد) همچنان بالاتر از مصرف این ماده در میان زنان (۱۳ درصد) است. از سوی دیگر مصرف این ماده بین جوانان همچنان رایج‌تر است به‌طوری که یک سوم مصرف کنندگان ماری‌جوانا بین ۱۵ تا ۲۴ سال سن دارند.

در بخشی از این تحقیق آمده است: «مصرف تقریبا هر روزه ماری‌جوانا بدون تغییر بوده درحالی که مصرف هفتگی یا تفننی آن بیشتر شده است.»

همچنین مصرف‌کنندگان در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ کمتر از تاریخ مشابه در سال گذشته اعلام کرده‌اند که از مراجع غیرقانونی اقدام به خرید ماری‌جوانا کرده‌اند. این آمار در سه ماهه نخست سال جاری، ۳۸ درصد بود در حالی که این رقم در سال گذشته ۵۱ درصد را شامل می‌شد.

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون