نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/15      12:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:93


نسخه چاپی
امنیت، اساسی ترین نیاز جامعه است / پلیس پایتخت رتبه برتر کشف جرم در سال 97 را کسب کرد
گروه استان ها - تهران بزرگ – رئیس پلیس پایتخت، با اشاره به اهمیت برقراری نظم و امنیت در سطوح مختلف جامعه، امنیت و احساس آن را اساسی ترین نیاز جامعه برشمرد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار " حسین رحیمی "، روز گذشته با حضور در نشست مشترک ائمه جمعه استان تهران، ضمن اشاره به اهمیت برقراری نظم و امنیت در سطوح مختلف جامعه، ایجاد احساس امنیت و حاکم شدن نظم اجتماعی را یکی از اساسی ترین نیازهای جامعه بیان کرد و گفت: امروزه نیروی انتظامی ماموریت خطیری بر عهده دارد که همانا برقراری نظم و امنیت از نقطه صفر مرزی تا قلب شهرهاست.

این مقام ارشد انتظامی، متولی اصلی برقراری امنیت کشور را نیروی انتظامی برشمرد و افزود: نیروی انتظامی امروز با عملکرد مجاهدانه خود در برابر هجمه های ناجوانمردانه دشمن در بخش های مختلف اجتماعی، اقتصادی و ... ایستاده و ماموریت های خود را به نحو احسن به انجام می رساند.

وی اساسی ترین نیاز جامعه را امنیت دانست و گفت: در بخش برقراری نظم و امنیت کارهای زیادی داریم که باید انجام دهیم و امیدوارم با برگزاری جلسات تعاملی میان سازمان ها و ارگان ها با پلیس، این مسئله مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم پاسخگوی مطالبات شهروندان باشیم.

رئیس پلیس پایتخت، تصریح کرد: نقطه ارتباطی مردم با پلیس، مرکز فوریت های پلیسی 110 است که بیش از دو دهه فعالیت دارد و با راه اندازی این سامانه این امکان وجود دارد که هر کسی از هر نقطه ای در هر زمانی می تواند با پلیس ارتباط داشته باشد.

سردار رحیمی در ادامه به ارائه گزارش مختصری از عملکرد و فعالیت های متنوع فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پرداخت و گفت: در سال 97 بیش از 12 میلیون تماس با مرکز فوریت های پلیس 110 برقرار شده که از این میان بیش از 50 درصد تماس ها عملیاتی شده است.

وی در همین رابطه به رضایت 93 درصدی شهروندان از عملکرد پلیس پایتخت اشاره و بیان کرد: برخورد با سارقان، دستگیری خرده فروشان مواد مخدر، جمع آوری معتادان متجاهر، پاک سازی محله های شهر تهران از وجود معتادان و مزاحمان نوامیس و دستگیری اراذل و اوباش از جمله اقدامات دیگر پلیس پایتخت در راستای برقراری نظم و امنیت در جامعه بوده که سال گذشته به نحو احسن به مرحله اجرا درآمده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، تصریح کرد: با اجرای طرح های انتظامی و ترافیکی مختلف در سطح شهر تهران موفق شده ایم که به نحو محسوس نظم و امنیت شهروندان را در سطوح مختلف جامعه تامین کرده و رضایت مردم را جلب کنیم.

این مقام انتظامی به 65 عملکرد مهم سرکلانتری های شهر تهران اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 825 مرحله طرح امنیت محله محور در شهر تهران اجرا شد که در نتیجه آن پایتخت، سال گذشته رتبه اول کشور در بحث کشف جرم را کسب کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات پلیس پایتخت در حوزه برخورد با مجرمان اقتصادی اشاره کرد و افزود: برقراری نظم در بازار ارز و برخورد با مخلان بازار سکه و ارز از جمله اقدامات دیگر پلیس پایتخت در سال گذشته بوده که این اقدام کاری برجسته طی سال های اخیر می باشد.

رئیس پلیس پایتخت، همچنین به اجرای طرح پاک سازی محلات شوش، هرندی و مولوی اشاره کرد و اظهار داشت: در این طرح 17 هزار معتاد متجاهر و خرده فروش مواد مخدر دستگیر شده و اهالی هر 3 محله مذکور می توانند در امنیت و آرامش خاطر به زندگی روزانه خود بپردازند.

سردار رحیمی، در پایان پلیس را خدمتگزار جامعه معرفی و خاطرنشان کرد: با تلاش خود امنیت مناسبی را در جامعه برقرار می کنیم و با رعایت مصالح نظام و حقوق شهروندی با تمام توان برای دفاع از آرمان های انقلاب، امام راحل(ره)، خون شهدا و اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) تلاش خواهیم کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون