نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/17      8:25:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:540


نسخه چاپی
انهدام باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در هرمزگان / کشف یک هزار میلیارد ریال پولشویی
گروه استان ها – هرمزگان-فرمانده انتظامی استان از شناسایی و انهدام باند 5 نفره قاچاق مواد مخدر و پولشویی به مبلغ یک هزار میلیارد ریال در استان خبرداد.
 

سردار"عزیزاله ملکی" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت : مأموران مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی یک باند بزرگ تهیه و توزیع مواد مخدر که در استان هرمزگان و استان های همجوار فعالیت داشتند، شناسایی کردند.

وی با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد اعضاء این باند، افزود: تقسیم کار در قالب گروه های سازمان یافته به گونه ای بود که از ابتدا ارتباط با صاحبان و فروشندگان اصلی مواد مخدر در پاکستان با هماهنگی سرشبکه بوده و مراحل انتقال آن به کشور و سرانجام انتقال وجوه به دست آمده به حساب اعضاء شبکه در داخل و خارج کشور به طور سیستماتیک در قالب این گروه ها صورت می پذیرفته و این روند تا انتهای فرآیند تصفیه مالی و تبدیل به دارایی های دیگر (پولشویی ) ادامه داشته است .

فرمانده انتظامی هرمزگان ادامه داد: مأموران با تشکیل اکیپی مجرب در یک عملیات ضربتی 5 نفر از اعضاء این باند را دستگیر که پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: با بررسی های دقیق توسط کارآگاهان پلیس آگاهی و بهره گیری از شیوه های نوین پلیسی، مشخص شد گردش مالی بسیار زیاد این باند سازمان یافته از طریق حساب ها و کارت های افرادی بعضا با سن و سال کم و بی بضاعت با مدیریت و هماهنگی متهمان دستگیر شده، صورت گرفته است.

سردار ملکی اذعان کرد: نامبردگان در دفاع اولیه علت جابه جایی این وجوه به میزان یک هزار میلیارد ریال را خرید و فروش شتر عنوان کردند که با انجام تحقیقات میدانی و بررسی های دقیق انجام شده ، مستندات لازم در خصوص ادعای کذب متهمان جمع آوری و به اطلاع مقام قضائی رسید.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: با توجه به دلایل و مدارک موجود و تجزیه و تحلیل صورت گرفته بر روی حساب ها و ردیابی وجوه ، از سوی مقام قضائی برای متهم ردیف اول قرار تأمین به اتهام معاونت در پولشویی و برای 4 متهم دیگر قرار تامین به اتهام پولشویی صادر و روانه زندان شدند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون