نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/17      15:47:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:275


نسخه چاپی
كلاهبردار 45 ميلياردي دستگير شد
گروه استان ها- بوشهر- فرمانده انتظامي استان گفت: متهم سابقه داري كه با شگرد هاي مختلف از متقاضيان دريافت پروانه ساختماني در بوشهر كلاهبرداري مي كرد، دستگير شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "خلیل واعظی" در بیان جزئیات این خبر اظهار اشت: متهم که در گذشته از کارکنان قراردادي شهرداري بوشهر بوده افرادی را که به شهرداري مراجعه مي کردند و متقاضي دريافت پروانه ساختمان بودند و یا به علت ساخت و ساز غير مجاز در کميسيون هاي مربوطه محکوم به پرداخت جريمه مي شدند را شناسايي می کرد.

وی گفت: این کلاهبردار با اين شگرد كه قادر به تسريع در روند اخذ پروانه ساختمان و كم كردن جريمه ناشي از ساخت و ساز غير مجاز می باشد و همچنین با معرفي خود به عنوان عضو کميسيون مزايده و مناقصه شهرداري،  مبالغ قابل توجهي از این افراد اخاذي و كلاهبرداري كرده است.

به گفته سردار واعظي متهم پس از انجام اقدامات مجرمانه به مكان نامعلومي متواري شده بود كه با ورود كاراگاهان كشف جرم پليس آگاهي به پرونده و انجام اقدامات اطلاعاتي و پليسي مخفيگاه وي در يك شهر مرزي در شمال غرب كشور شناسايي شد.

فرمانده انتظامي استان بوشهر عنوان داشت:: متهم در حالي كه با استفاده از يك خودرو خارجي قصد داشت به كمك قاچاقچيان انسان به صورت غير قانوني از مرز خارج شود دستگير و به بوشهر منتقل شد.

سردار واعظي افزود: با تلاش كار آگاهان پليس تاكنون مدارك و مستندات 45 ميليارد ريال اخاذي و كلاهبرداري وی جمع آوري شده است .

وي با بيان اينكه متهم در گذشته نیز 6 فقره سابقه جعل و كلاهبرداري داشته است گفت: تاكنون 6 شاكي در اين رابطه شناسايي شده است.

این مقام ارشد انتظامی به شهروندان توصیه کرد در مراجعه به ادارات و سازمان ها هرگز به واسطه ها اعتماد نكنند و كارهاي خود را از مبادي رسمي و قانوني پيش ببرند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون