نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/18      8:38:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:116


نسخه چاپی
امنیت حوزه اقتصاد ، مهمترین رکن امنیت ملی است/ هیچ کشوری در دنیا نمی تواند ما را تهدید نظامی کند
گروه استان ها-هرمزگان-جانشین فرمانده نیروی انتظامی کشور ، امنیت اقتصادی را مهمترین رکن امنیت ملی عنوان کرد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار" ایوب سلیمانی" در حاشیه بازدید از اسکله شهید رجایی بندر عباس در جمع مسئولان گمرکات و اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، بیان داشت : مسئولیت امنیت کشور در ابعاد مختلف بر عهده نیروی انتظامی است اما اگر روزی این نیرو در حوزه امنیت نیاز به کمک داشته باشد از سازمان ها و دستگاه های دیگر استفاده خواهد کرد.

جانشین فرمانده ناجا، امنیت اقتصادی را مهمترین رکن امنیت ملی عنوان و تصریح کرد : در همه جوامع ،  اقتصاد، اصلی ترین رکن است و امروزه در کشور ما نیز به دو دلیل این مقوله  اهمیت پیدا کرده ،یکی به دلیل اهمیت ذاتی خود اقتصاد و وجه دیگر آن اینکه دشمنان برای مقابله با انقلاب اسلامی بر حوزه اقتصاد تمرکز کرده اند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه نه آمریکا، بلکه هیچ کشوری در دنیا نمی تواند ما را تهدید نظامی کند ،خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران بحمد الله در حوزه حضور ، نفوذ و قدرت ، مرزهای منطقه را در نوردیده و در بحث امنیتی نیز یکی از امن ترین کشور های منطقه و جهان به شمار می رود.

این مقام ارشد انتظامی افزود : حضور پلیس در گمرک موجب احساس امنیت برای شهروندان و یک احساس ناامنی برای مجرمان اقتصادی و آنهایی که با عناوین مختلف قصد فرار از گمرک دارند، خواهد شد.

جانشین فرمانده ناجا اظهار داشت: نیروی انتظامی از تمام توان و امکانات در مقابله و مبارزه با ورود هر گونه کالای قاچاق نه تنها در گمرک بلکه در تمامی حوزه های استحفاظی استفاده کرده و امنیت پایدار را که ضامن رشد علمی و اقتصادی کشور است، تأمین خواهد کرد .

سردار سلیمانی خاطر نشان کرد : امروز نه تنها امنیت حوزه اقتصاد مهمترین رکن امنیت ملی است بلکه در بحث صادرات ، واردات ، ترانزیت و به موقع رسیدن کالا به دست مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین منظور تاسیس و راه اندازی پلیس مستقل امنیت اقتصادی در گمرکات به ویژه گمرک شهید رجایی در دستور کار قرار گرفته است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون