نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/18      8:35:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:176


نسخه چاپی
گروگانگیری مسلحانه ۵ ساعته در جنوب فرانسه؛ هر ۴ گروگان آزاد شدند
گروه بین الملل- یک جوان ۱۷ ساله که خود را «بازوی مسلح جلیقه‌زردها» می‌نامد، چهار زن را در یک مغازه در جنوب فرانسه گروگان گرفت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه تلویزیونی "یورونیوز"؛ این گروگانگیری که از ساعت ۴ و ۲۰ دقیقه بعد از ظهر سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت در شهر "بلانیاک" در نزدیکی "تولوز" روی داد، بیش از ۵ ساعت به طول انجامید.

در حالی که پلیس و نیروهای ویژه امنیتی اعزامی از تولوز و بوردو محل را به محاصره خود در آورده بودند، نخستین گروگان پس از چند ساعت مذاکره کارشناسان با گروگانگیر مسلح حوالی ساعت ۸ آزاد شد. بقیه گروگان‌ها نیز به مرور آزاد شدند، اما خود گروگانگیر که هویت او با نام کوچکش «یانیس» معرفی شده، همچنان درون مغازه است. گروگان‌ها زمانی که درون مغازه بودند تلفنی با افراد بیرون صحبت کرده و گفته بودند که حالشان خوب است و «هیچ گونه نگرانی» ندارند.

به گفته "دومینیک آلزئاری"، دادستان تولوز، جوان گروگانگیر در آغاز گروگانگیری دو بار هوایی شلیک کرده، اما در این تیراندازی به کسی آسیب نرسیده است.

به گفته مقام‌های محلی یانیس سابقه مهم شرارت ندارد، اما تاکنون به خاطر چند فقره دزدی کوچک و یک بار نیز در جریان تظاهرات جنبش موسوم به «جلیقه‌زردها» موقتا دستگیر و سپس آزاد شده است.

دادستان تولوز احتمال تروریستی بودن این عملیات را رد کرده است.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون