نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/18      13:12:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:423


نسخه چاپی
انهدام باند سندنمره کار در تهران و جلفا
گروه استان ها – تهران بزرگ - معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری اعضاء گروه سارقان حرفه ای خودرو خبر داد که در پوشش یک نمایشگاه خودرو در شهرستان جلفا اقدام به فروش خودروهای مسروقه می کردند.
 

سرهنگ کارآگاه "شمس الدین میرزکی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در اواخر فروردین ماه سال جاری ، فردی برای شماره گذاری یک دستگاه خودرو سواری به یکی از مراکز شماره گذاری در شهر تهران مراجعه کرد که در زمان بررسی ارکان هویتی خودرو توسط کارشناسان اصالت خودرو مشخص می شود ارکان شناسایی تغییر پیدا کرده که بلافاصله خودرو مذکور برای بررسیِ اصالت در اختیار اداره دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی افزود: با آغاز تحقیقات، کارآگاهان این اداره اطلاع پیدا کردند که خودرو مذکور دارای سابقه سرقت بوده و چندی پیش در شرق تهران سرقت شده است؛ متصرف خودرو نیز پس از اطلاع از مسروقه بودن خودرو به کارآگاهان اعلام داشت که خودرو را از یک نمایشگاه فروش خودرو در شهرستان جلفا و به قیمت روز خریداری کرده و هیچ اطلاعی از مسروقه بودن آن ندارد.

این مقام انتظامی عنوان داشت: کارآگاهان با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده از متصرف خودرو مسروقه و همچنین بانک مجرمان سابقه دار موفق به شناسایی دو متهم سابقه دار در زمینه سند نمره کردن خودروهای مسروقه به نام های "رامین" و "سیامک" شدند.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه، بیان داشت: با شناسایی تصاویر "رامین" ( 42 ساله ) و "سیامک" ( 45 ساله ) توسط متصرف خودرو، کارآگاهان با اخذ نیابت قضائی به شهرستان جلفا اعزام و در مراجعه به نمایشگاه خودرو ... اطلاع پیدا کردند که رامین و سیامک چندی پیش این نمایشگاه را به صورت استیجاری در اختیار داشته اما در حال حاضر هیچ فعالیتی در این نمایشگاه ندارند.

سرهنگ میرزکی، تصریح کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با شناسایی مخفیگاه سیامک و رامین در شهرستان جلفا در یک اقدام غافلگیرانه هر دو آنها را دستگیر و دو دستگاه خودرو مسروقه سند نمره دیگر نیز از آنها کشف شد.

وی افزود: رامین و سیامک پس از انتقال به اداره دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در همان تحقیقات اولیه اعتراف کردند که خودروهای مسروقه را از یکی از سارقان حرفه ای خودرو به نام شاهرخ ( 38 ساله ) خریده  و به شیوه سندنمره در پوشش نمایشگاه به فروش می رساندند که در ادامه مشخص شد هیچ گونه مجوز قانونی برای فعالیت نمایشگاه آنها وجود ندارد و  طی چند ماه و فروش چندین خودرو مسروقه از این محل متواری شدند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: با معرفی شاهرخ توسط رامین و سیامک بلافاصله وی توسط ماموران اداره دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر و روانه زندان شد .

وی بیان داشت: شاهرخ در همان تحقیقات اولیه صراحتا به فروش 5 دستگاه خودرو  به رامین و سیامک اعتراف کرد که در ادامه 2 دستگاه خودرو مسروقه دیگر نیز از متهمان کشف شد .

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت، خاطرنشان کرد: شاهرخ در اعترافاتش به کارآگاهان گفت که رامین و سیامک ، مدل ، رنگ و نوع خودرو را برای سرقت به من اعلام می کردند و پس از سرقت، خودروها   با قیمت بسیار کمتر از قیمت واقعی از من خریداری می کردند و به قیمت واقعی به فروش می رساندند.

سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهمان در فروش خودروهای مسروقه به شیوه سندنمره و اعتراف سارق خودرو به بیش از 10 فقره سرقت ، هر 3 متهم با قرار قانونی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون