نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/18      13:35:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:438


نسخه چاپی
قرارگاه جهادي آموزش ، فرصتي طلايي براي رسيدن به استانداردهاي كيفي
گروه استان ها – زنجان – فرمانده انتظامی استان با اشاره به اينكه آموزش رکن اصلي در تمامي ماموريت هاي پليس است بيان داشت : تشكيل قرارگاه جهادي آموزش ، فرصتي طلايي براي رسيدن به استانداردهاي كيفي در نيروي انتظامي است.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس ، سردار " رحیم جهانبخش " در جلسه قرارگاه جهادي آموزش استان ضمن اشاره به نقش تاثيرگذار آموزش در ماموريت­ هاي پليسي، افزود: همه­ فرماندهان، مديران و کارکنان پليس در مقوله آموزش سهيم بوده و بايستي نقش فعال و برجسته­ اي را در خصوص اين مهم ايفا کنند.

وي تربيت پلیس حرفه اي، دانش بنيان، ورزيده، مقتدر و مهرورز را مورد تأكيد مقام معظم رهبري ( مدظله العالي ) و آرمان مهم قرارگاه جهادي تربيت و آموزش دانست و گفت: آموزش هاي كاربردي، هدفمند و اثربخش در قرارگاه جهادي تربيت و آموزش مدنظر ويژه بوده و فرماندهان و مديران بايد به صورت دوره اي نتايج آموزش ها را بازخورد گيري و در مسير رفع معايب گام بردارند.

سردار جهانبخش رعایت قانونمداری، ایجاد عدالت اجتماعی و اعتماد آفرینی را از مؤلفه های لازم در انجام ماموریت‌های مختلف پلیسی بر شمرد و بيان داشت: از آن جا که مقوله نظم و امنيت، بيش از هر مقوله اجتماعي ديگر، مقوله‌اي عمومي و مردمي است، پليس به عنوان سازماني که مسئوليت سنگيني در حوزه برقراري نظم عمومي و امنيت اجتماعي بر عهده دارد، بيش از هر سازمان و نهاد ديگري نيازمند توجه به رويکرد جامعه محوري است.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره اظهار داشت: به یاری خداوند متعال، چهل سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی را با همه مشکلات پشت سر گذاشته شد اما بی تردید ورود به گام دوم و دهه پنجم انقلاب، نیازمند تحرک بیشتری است و در حوزه هایی چون علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، عدالت، مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت، مرزبندی با دشمن و تعیین سبک زندگی اسلامی همه ما مسئول هستیم.

فرمانده انتظامی استان زنجان حفظ بهترین استانداردها در پاسخگویی، بررسی دقیق و شفافیت گزارش فعالیت‌ها را ضرورتی مهم در اطمینان بخشی و افزایش مشارکت عمومی نسبت به پلیس خواند و گفت: تأمین امنیت، تحکیم نظم و اجراي قانون و عدالت از مهم‌ترین ارکان ثبات و سلامت یک نظام اجتماعی است و نقش نهادهایی که تأمین‌کننده این هدف می‌باشند، به اندازه اي مهم است که باید به عنوان یک تکلیف شرعی و اجتماعی در تحقق آن با بهره گیری حداکثری از ظرفیت های موجود اهتمام داشت.

وی با تأکید بر توسعه توانایی افراد به منظور نهادینه سازی مولفه های آموزشی در مأموریت های مختلف پلیسی گفت: تشكيل قرارگاه جهادي تربيت و آموزش ، فرصتي طلايي براي رسيدن به استانداردهاي كيفي در نيروي انتظامي است.

فرمانده انتظامی استان زنجان، بسط و توسعه روز افزون فرهنگ همکاری، اعتماد و یادگیری در بین کارکنان را دارای کارکردی اثرگذار در تسهیل برنامه های آموزشی بیان داشت و گفت: نقش اساسی مربیان و اساتید در آموزش بسیار حائز اهمیت است و همواره باید از تجربیات بهینه پلیس سایر کشورهای دنیا بهره برده و بتوانیم آنها را در چارچوب دین و فرهنگ خود به دانشی نوین تبدیل کنیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون