نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/19      11:38:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:127


نسخه چاپی
وضعیت بازار تبریز به حالت عادی برگشت/ این حادثه هیچ گونه خسارت جانی نداشت
گروه استان ها -آذربایجان شرقی - فرمانده انتظامی استان به حضور به موقع پلیس در ساعت اولیه آتش سوزی در بازار تاریخی تبریز اشاره کرد و گفت: با مهار کامل آتش، وضعیت بازار تبریز به حالت عادی برگشت.
 
سردار "حسین عبدی" در گفت ‌و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در تشریح این خبر گفت: در اولین دقایق آتش سوزی بازار سرپوشیده و تاریخی تبریز، ماموران انتظامی بلافاصله در بازار حاضر و نسبت به برقراری نظم و امنیت، ایجاد فضای مناسب برای اجرای عملیات مهار آتش و اطفاء حریق توسط نیروهای امدادی و آتش نشانان برقرار کردند.

وی افزود: با شدید شدن شعله های آتش و عمق فاجعه، جانشین فرماندهی انتظامی استان با حضور در محل آتش سوزی، فرماندهی عملیات برقراری نظم و امنیت را بر عهده گرفت و با استفاده از تمام توان پلیس، نظم و آرامش بیشتری برای مهار آتش شکل گرفت.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و سایر مسئولان ارشد استان آذربایجان شرقی نیز در بازار حضور یافته و بر روند مهار آتش و اطفاء حریق نظارت داشتند.

سردار عبدی تصریح کرد: در سایه تدابیر امنیتی و انتظامی، نیروهای پلیس استان با ایجاد فضای مناسب برای اطفاء حریق برای آتش نشانان و نیروهای امدادی، نظم و امنیت را در محل حادثه برقرار کردند.

وی افزود: علی رغم مشکل دسترسی به محل آتش سوزی به دلیل وجود  تیمچه های متعدد و قرارگرفتن آن در وسط بازار و در محدوده "دو دری ها" و نیز وجود مواد اشتعال زا، پلیس استان با روان سازی ترافیک مسیرها  و با حضور خودروهای آتش نشانی، آتش سوزی در مدت 3 ساعت، به طور کامل مهار شد.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه  با تلاش بی وقفه آتش نشانان، نیروهای امدادی و انتظامی نزدیکی های اذان صبح، آتش مهار شد و خوشبختانه این حادثه هیچ گونه خسارت جانی نداشت، افزود: تعدادی از مغازه ها دچار حریق شده که خسارات وارده توسط کارشناسان تحت بررسی بوده و 29 نفر از عوامل امدادی و آتش نشانان در این حادثه به علت دود غلیظ، دچار تنگی نفس شده بودند که به صورت سرپایی مداوا شدند.

وضعیت بازار تبریز به حالت عادی برگشت

سردار عبدی گفت: با مهار کامل آتش وضعیت بازار تبریز به حالت عادی برگشته و ارگان های ذیربط در حال بررسی و برآورد تعیین خسارات هستند.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه با حضور و استقرار ماموران انتظامی، امنیت در بازار به طور کامل برقرار است، از شهروندان خواست به منظور تسریع در عملیات نیروهای امدادی، شهروندان از مراجعه و تجمع در محل خودداری کرده و بازاریان و کسبه نیز نگران اموال خود نباشند چرا که پلیس استان تا آخر در کنار آنها خواهد بود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون