نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/19      14:34:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:311


نسخه چاپی
قدرشناسی مردم از پلیس/عملیات پلیس در نجات "باران" بازتابی از اقتدار ناجا بود
گروه استان ها - مرکزی - نجات "باران" دختر 8 ساله در عملیات مقتدرانه پلیسی، بازتاب گسترده‌ای در نزد اذهان عمومی به دنبال داشت، اين اقتدار و قاطعيت پليس در برخورد با هنجارشكنان پیام‌های سپاس متعددی را به همراه داشت.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه  خبری پلیس، دخترک ۸ ساله به نام "باران"، صبح روز 24 فروردین ماه سال جاري به قصد مدرسه از منزل که اتفاقاً فاصله چندانی با مدرسه ندارد،‌ خارج می‌شود اما تا ظهر که همکلاسی‌اش به خانه آنها مراجعه می‌کند تا تکالیف مدرسه را به او اطلاع دهد،‌ خانواده اش تازه متوجه غیبت چندین ساعته او می شوند و با اعلام گزارش گم شدن او به مركز فوریت‌های پليس 110، جستجوها براي يافتن "باران" آغاز می‌شود تا اينكه در 17 اردیبهشت ماه،  خبر آزادی "باران" در یک عملیات برنامه ریزی شده پلیسی، رسانه‌ای شد و این خبر در نخستین روز از بهار قرآن، آرامش خاطری را برای شهروندان به ارمغان آورد .

با انعكاس این خبر در رسانه‌ها و اعلام جزئیات عملیات پلیس در نجات باران، تماس‌های مکرری با سامانه تلفنی 197 دفتر نظارت همگانی پلیس و مسئولان انتظامي در تقدیر از اقتدار و برخورد قاطع پلیس شد و خبرنگار ما نیز برای شنيدن نقطه نظرات شهروندان با چند نفر از آنان گفت‌وگویی داشت.

یکی از شهروندان اراکی که در کنار خیابان، منتظر تاکسی بود، در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهارداشت: خدمات و زحمت‌های پرسنل خدوم نيروي انتظامي همواره مغفول مانده است در حالي که اين افراد شبانه‌روز و در فصل‌ها و مناسبت هاي مختلف سال براي برقراري امنيت تلاش مي کنند؛ در روند رسیدگی به این پرونده علیرغم هجمه های بسیاری که به پلیس شد، نیروی انتظامی با صبر و بردباری تا حصول نتیجه و اطمینان از سلامت "باران" در برابر این هجمه ها سکوت کرد.

خانم جوانی نیز ضمن ابراز خوشحالی از آزاد شدن باران، گفت: در هیچ کشوری پلیس قوی و مخلصی چون پلیس جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد و این عزیزان هستند که با تلاش های خود موجبات امنیت وآرامش ما را فراهم می کنند، ما قدردان تلاش های پلیس در این پرونده هستیم.

پیرمردی از ساکنان قدیم شهر اراک با تأکید بر اینکه مردم باید قدرشناس نیروی انتظامی باشند، به خبرنگار ما گفت: ماموران پلیس راحتی و آسایش را بر خود ممنوع کرده تا مردم در آرامش و آسایش باشند به همین علت مورد عنایت خداوند متعال خواهد بود.

وی با لهجه شیرین اراکی از اقدام قاطع پلیس در دستگیری ربایندگان قدردانی کرد و گفت: امنیت و سلامت دو نعمت الهی است که باید قدردان این نعمات باشیم؛ پلیس در ایجاد امنیت تلاش‌های خوبی داشته است.

مرد جوان 28 ساله ای که شاهد گفت و گوی خبرنگار ما با شهروندان بود، بیان کرد: از زحمات و تلاش های شبانه روزی نیروهای پلیس در ایجاد امنیت بسیار مطلوبی که بر استان حاکم است، تشکر کنم.

مادر و دختری نیز که در حال خرید از یکی ازمغازه ها بودند، در حالی که لبخندی از رضایت بر لب داشتند، به خبرنگار ما گفتند: آسودگی خاطری که در شهرها و روستاهای کشور حاکم است مرهون پلیس و تلاش های مجاهدانه آنان است و با آزادی باران، بار دیگر گوشه ای از اقتدار این عزیزان به نمایش گذاشته شد؛ همه ما مدیون خدمات و تلاش های نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی هستیم.

به اعتقاد آنها، نیروی انتظامی همیشه مورد احترام  مردم بوده اند، مردم قدرشناس خدمات و تلاش های نیروی انتظامی هستند و همدلی و همراهی مردم با این نیرو زمینه موفقیت این نیرو را بیش از پیش فراهم می کند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون