نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/22      16:15:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:134


نسخه چاپی
ترويج روحيه جهادي و انقلابي مهم ترين راه ايستادگي در مقابل جنگ نرم دشمن
گروه ناجا - رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گفت: مقام معظم رهبري مهم ترين راه ايستادگي در مقابل جنگ نرم دشمن را ترويج روحيه جهادي و انقلابي در کشور مي دانند بنابراین ويژگي يک پليس مسلمان نیز بايد چنين باشد.
 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، حجت الاسلام والمسلمین "سید علیرضا ادیانی" در جمع کارکنان یگان های ویژه ناجا با بیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی ارزشمند برای تهذیب و آرامش روح و روان است، گفت: ماه رمضان و روزه داري در آن يك تكليف نيست بلكه ضيافت الله بوده و انسان بايد حداكثر توان خود را در جهت پاكي دل، طلب استغفار و زدودن گناهان به كار گیرد.

وی با بيان اينكه روزه عامل بازدارنده در برابر آلودگي ها، انحرافات و ناپاكي هاست، تصريح كرد: فلسفه وجودی این ماه مبارک تهذیب نفس و صیقل روح و قلب و روزه سپر بلاي بندگان از سوي خداوند متعال است که باید با تاسی از فرهنگ این ماه عظیم، خودشناسی و تقوای الهی این فرصت به دست آمده را توشه آخرت خود قرار دهیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به بیانات پيامبر اسلام (ص) خطاب به کارکنان جوان، متعهد و مومن و پرشور یگان های ویژه عنوان کرد: خواندن يک آيه از قرآن در اين ماه همانند ختم قرآن است؛ خواب روزه دار عبادت و سکوتش تسبيح است.

نماینده ولی فقیه در نیروی انتظامی جهاد کبير را تبعيت نکردن از دشمن و اطاعت از رهبري عنوان کرد و اظهار داشت: رسالت و مسئوليت هاي ما در زندگي مجاهدانه به دو بخش مهم حق يابي و حق شناسي (ولايت مداري) و نيز بي قراري و عدم بي خيالي تقسيم مي شود.

وي راه هاي تحقق جهاد کبير در جامعه اسلامي را معرفت پيدا کردن به زندگي ديني، داشتن آگاهي لازم، عدم تبعيت از دشمن و پاسداري از مرزهاي ديني و انقلابي برشمرد و افزود: قرار گرفتن در مسير زندگي ديني با اقتدا به ولايت، افتخار به تبعيت از سبک زندگي الهي، ترويج و تبليغ آن به وسيله عمل صحيح (تحقق دولت، جامعه و تمدن اسلامي) از ديگر راه هاي تحقق جهاد کبير در جامعه اسلامي است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: مقام معظم رهبري مهم ترين راه ايستادگي در مقابل جنگ نرم دشمن و تعالي پيشرفت کشور را ترويج روحيه جهادي و انقلابي در کشور مي دانند بنابراین ويژگي يک پليس مسلمان نیز بايد چنين باشد.

حجت الاسلام ادیانی با استناد به فرمايش مقام معظم رهبري در دیدار با فرماندهان ارشد ناجا با اشاره به خدمات ارزنده کارکنان این نیرو در سیل اخیر اظهار داشت: در وقوع سیل اخیر، ناجا در خدمت رسانی به مردم کارنامه درخشانی ارائه داد؛ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با قدردانی از عملکرد درخشان پلیس در مناطق سیل زده از نيروي انتظامي به عنوان ركن مهم تامين امنيت و مردم داری ياد كردند كه اين موضوع حساسيت و اهميت ماموريت هاي ناجا را نشان مي دهد و این افتخاری برای همه ما در نیروی انتظامی است و باید قدر این اعتماد را بدانیم و در راستای سربلندی این مملکت اسلامی تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروزه امر به معروف و نهي از منکر يک واجب فراموش شده است که بايد در جامعه به آن بيشتر پرداخته شود و آن را همچون نماز و دعا رواج داد؛ این مهم راه انبياء، روش صالحان و دو فريضه مهم الهي است که ساير فرايض الهي در سايه آن اقامه مي شود.

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی با تاکید بر پرهیز از اشرافی گری و تجمل گرایی در زندگی و تبعیت از سبگ زندگی اسلامی در بین کارکنان نیروی انتظامی عنوان کرد: مردم نسبت به رعایت عدالت اجتماعی، ساده زیستی و پرهیز از اشرافی گری حساس هستند، اگر انسان در وادی عمل و دستورات دین و بندگی برای خداوند قدم برندارد، همواره در ضرر و خسران است بنابراین لازم است که سعی کنید هر کاری که انجام می دهید همراه با موازین دینی باشد چراکه دین در زندگی ما فصل الخطاب قرار گرفته است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا وجود ولايت فقيه در کشور و اطاعت از رهنمود ها و منويات ایشان را مهم و تاثیرگذار در برابر هجمه هاي گوناگون دشمن دانست و اظهار داشت: آنچه امروز مي تواند همه مؤلفه هاي ايجاد یک حکومت اسلامي و امنيتي پايدار را برقرار کند و ما را در برابر هجمه هاي گوناگون دشمن حفظ كند، اطاعت محض از رهبري است و اين امر تحقق پيدا نمي کند مگر با بصیرت که از معنويت و ايمان سرمنشا داشته باشد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون