نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/23      12:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:338


نسخه چاپی
كلاهبرداري بزرگ 15 ميلياردي از 400 شهروند
گروه استان ها - خراسان رضوي – فرمانده انتظامي استان از دستگيري متهم پرونده كلاهبرداري حرفه اي به اتهام جعل مدارك دولتي با 400 شاكي در شهرستان نیشابور خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "محمد كاظم تقوي" در تشریح این خبر، گفت: در پي اعلام شكايت چند تن از شهروندان نيشابوري به پليس آگاهي مبنی بر کلاهبرداری با جعل مدارك دولتي از آنها، دستورات لازم با توجه به اهميت موضوع براي بررسي اين پرونده صادر شد.

این مقام ارشد انتظامي افزود: كارآگاهان پليس آگاهي نيشابور در بررسی هاي فني و پليسي پرونده دريافتند فردي در سال 1394 با تاسيس دفتر پيشخوان از مالكان خودرو هاي سنگين كه براي تكميل برگ هاي مفاصا حساب مالياتي مراجعه داشته اند، مبالغي را دريافت كرده اما با جعل مدارك دولتي از انتقال وجوه دريافتي به اداره دارايي و امور مالياتي خودداري کرده است.

وي خاطرنشان كرد: تحقيقات بعدي كارآگاهان مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي نيشابور حاكي از آن بود مالك دفتر يك خانم است؛ با وجود آنكه در مدت يك سال 440 مالك خودروهاي سنگين به محل كار او مراجعه داشته اند، در سال 1395 دفتر پيشخوان را تعطيل كرده و از آن تاريخ محل زندگي اش نيز نامشخص است .

سردار تقوي گفت: كارآگاهان پليس با ردزني هاي گسترده اطلاعاتي، مخفيگاه متهم را شناسايي و با هماهنگي قضائي در اقدامي غافلگيرانه، وی را دستگير كردند.

فرمانده انتظامي خراسان رضوي با اشاره به شناسايي 400 شاكي در این پرونده، تصريح كرد: با هماهنگي هاي صورت گرفته و حضور نماينده حقوقي اداره كل دارايي و امور مالياتي استان مشخص شد، این متهم تاکنون 15 ميليارد ريال كلاهبرداري کرده  است؛ تحقيقات از سوی پلیس در این رابطه ادامه دارد.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون