نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/24      11:20:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:72


نسخه چاپی
نیروهای انتظامی برای امنیت مردم از جان مایه می گذارند/تخلف از قانون، حرمت آن را می شکند
گروه استان ها-قم- دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، گفت: نیروهای انتظامی کشور برای آسایش و امنیت مردم از جان خود مایه می گذارند، هیچ مسئولی حق ندارد در سخنرانی هایش آنها را تضعیف کند.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله"محسن اراکی" در دیدار فرمانده انتظامی استان قم با وی، با بیان اینکه هدایت و طهارت جامعه دست خداوند است، اظهار داشت: نیروی انتظامی کارهای بزرگی انجام می دهد، در انجام کارهایتان و هم در تطهیر جامعه از خدا کمک بگیرید، باید بدانید و یقین کنید که لشکرهایی از فرشته های الهی با شما همراه هستند .

وی افزود: نیروی انتظامی در درون کشور مرزدار است، مرز فقط مرز جغرافیایی نیست، مرزهای الهی همان مکان هایی هستند که ماموران ناجا انجام وظیفه می کنند، یک امر به معروف و نهی از منکر پلیس، برابر با صدها نماز خوانده شده است.

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه پلیس جمهوری اسلامی ایران با پلیس کشورهای دیگر تفاوت زیادی دارد، گفت: هر نظامی در حال خدمت، نماد مجریان حقیقی احکام الهی است؛ حضرت علی (ع) خودشان کار پلیس را انجام می دادند و در بازار با متخلفان برخورد می کردند، کار شما، کار ائمه (ع) است.

آیت الله اراکی در ادامه اظهار کرد: ارتقاء معنویت در کارکنان پلیس از اهمیت بسزایی برخوردار است، مردم باید بدانند نیروی انتظامی یک نیروی متدین و منضبط است، انضباط کارکنان ناجا به مردم این پیام را می رساند که در کارش جدی است و برعکس بی انضباطی پلیس، مردم را به رعایت نکردن قانون سوق می دهد، بایستی جامعه را به گونه ای تربیت کنیم که افراد متخلف محترم شمرده نشوند.

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی  تصریح کرد: نیروهای انتظامی کشور برای آسایش و امنیت مردم از جان خود مایه می گذارند، هیچ مسئولی حق ندارد در سخنرانی هایش  آنها را تضعیف کند؛ مشکل ما شکستن هیبت نظام، نیروهای نظامی و انتظامی است.

وی گفت: جرم در جامعه زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد است، دشمن نیز متجاهر به جرم را تشویق می کند، در جوامع منضبط این جرم ها خیلی علنی نمی شود و جامعه آرامش دارد، پلیس باید با  تجاهر به جرم برخورد جدی کند.

آیت الله اراکی گفت: یک تخلف کوچک می تواند روحیه بی انضباطی را در جامعه بوجود آورد و ارزش قانون را در جامعه از بین ببرد.

وی تاکید کرد: تخلف از قانون، حرمت آن را می شکند، تخلف در فضاهای عمومی با تخلف در فضای شخصی تفاوت دارد؛ مسئولیت حاکمیت این است که فضای عمومی جامعه را پاک نگه دارد، فضاهای عمومی در خدمت حاکمیت است و در اختیار افراد نیست.

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی  تاکید کرد: یکی از وظایف مهم رسانه ها، فراهم کردن فضای پاک در جامعه است و اصحاب رسانه بایستی حرمت قانون و هویت قانونی را بدانند و در ترویج آن بکوشند.

سردار "عبدالرضا آقاخانی" فرمانده انتظامی استان قم در ادامه این دیدار، اظهار داشت: بحمدالله وضعیت امنیتی استان مطلوبی است و مجموعه پلیس قم در سال گذشته در زمینه پیشگیری و مقابله با جرایم کارنامه قابل قبولی از خود برجای گذاشت و این مهم با تلاش همه همکاران رقم خورده است.

وی افزود: نیروی انتظامی در سال گذشته در بحث امنیت اخلاقی و ناهنجاری های اجتماعی حساسیت ویژه ای داشت و کارهای زیادی  نیز صورت داد، انتظار است سایر دستگاه های دخیل نیز وارد شوند و با جدیت کار کنند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و دغدغه فرمانده ناجا در این مسائل، ما با همین بضاعت،  امکانات و تجهیزاتی که داشتیم، مجدانه اقدام کردیم البته از توان نیروهای مردمی و بسیج نیز استفاده می کنیم .

فرمانده انتظامی استان قم در بخش دیگری از سخنانش با  اشاره به کشف حدود 7 تن مواد مخدر در سال97 گفت: مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته نسبت به سال 96 بالغ بر 11 درصد افزایش داشته و مقابله جدی صورت گرفت، در حالی که گنجایش کمپ های ترک اعتیاد استان محدود است.

سردار آقاخانی با اشاره به اجرای طرح سراسری ناظر یک، گفت: این طرح برای برخورد با خودروهایی که راننده یا سرنشینان آن کشف حجاب کرده باشند، تدارک دیده شده و در حال اجرا است.

وی ادامه داد: در این طرح پیامکی به مالک خودرویی که در آن کشف حجاب صورت گرفته ارسال می شود تا در اسرع وقت به پلیس مراجعه کند، برای بار اول تعهد اخذ در صورت تکرار خودرو توقیف و برای بار سوم پرونده تشکیل و به مرجع قضائی معرفی می شود.

فرمانده انتظامی استان قم به وضعیت نامطلوب و نابسامان فضای مجازی اشاره و بیان کرد: فضای مجازی از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، آمارجرایم در این حوزه نسبت به سال گذشته افزایش زیادی داشته و تهدیدی بالفعل و بالقوه در جامعه امروزی ما است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون