نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/25      8:50:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:280


نسخه چاپی
نجات معجزه آسای سرنشینان یک خودرو
گروه استان ها_ اصفهان _ راننده و سرنشین خودرو به وسیله لوله های فلزی که از تریلر جلویی وارد کابین شده بود حبس شده بودند، از طرفی آتش از زير كابين شعله ور شده و هر لحظه امكان آتش سوزی وجود داشت.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، پنجم اردیبهشت ماه خبری به نقل از معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان منتشر شد مبنی بر اینکه مرد میانسالی همراه پسر جوانش که اهل یکی از استان های همجوار اصفهان هستند در دفتر نظارت همگانی (197) فرماندهی انتظامی استان حضور یافته و از اقدام شجاعانه استوار "علی اصغر بهارلویی" مامور واحد گشت یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان "نجف آباد" که باعث نجات فرزندش از مرگ حتمی شده بود، تقدیر کرد.

مرد میانسال گفت: من و خانواده ام هميشه این مامور را دعا مي كنيم و جان فرزندم را مديون او هستيم.

وی افزود: او با شجاعت و ازخود گذشتگي تمام، جان پسر جوانم را نجات داد که به مسئولان نیروی انتظامی به دلیل داشتن چنين نيروهايي صميمانه تبريک مي گويم.

برای اینکه از جزئیات حادثه مطلع شویم به سراغ "علی اصغر بهارلویی" رفته و پای گفت و گو با او نشستیم.

لطفاً برای ما از روز حادثه بگویید.

ساعت 5 و 30 دقیقه بامداد روز حادثه در حال گشت زني در اتوبان شهيد كاظمي، محور غرب استان بودم كه با صحنه تصادف بین 2 تريلر که یکی از آنها از عقب به خودروی جلویی برخورد کرده و حدوداً 50 لوله فلزي از تريلر جلويي وارد كابين تريلر عقب شده و همین امر هم باعث گير افتادن راننده و سرنشين آن در داخل كابين شده بود، روبه رو شدم.

راننده مرد جوانی حدوداً 30 ساله بود که به صورت كامل توسط لوله ها، داخل كابين حبس شده بود، پدر راننده هم که در زمان وقوع حادثه در عقب كابين در حال استراحت بود هم محبوس و هر دو دچار خونريزي شده بودند.

نمی دانستم چه کار کنم خیلی دستپاچه شده بودم هیچ کسی آن موقع صبح در اطراف خودروی حادثه دیده نبود، راننده من هم با توجه به اينكه تصادف در لاين ديگر رخ داده بود بایستی تقاطع را دور می زد که به دلیل دور بودن مسیر  مدت زماني طول كشيد تا خودش را به من برساند.

به همین دلیل خودم تنهایی دست به کار شدم و برای نجات آنها وارد کابین تریلر شدم، ابتدا سرنشين را كه كمتر درگير بود نجات داده و از كابين خارج کردم.

سرنشين كه مردي حدوداً 50 ساله بود از ناحيه كتف دچار درد شديد و از ناحيه سر و صورت خونريزي مختصری داشت كه به علت مصدوميت از ناحيه كتف قادر به كمك كردن نبود از طرفی راننده تريلر جلویی هم فردي مسن بود و او هم نمی توانست به من کمک کند و تنها با راهنمايي من توانست موضوع را به ساير يگان هاي امدادي اطلاع دهد.

در زمان كمك كردن به حادثه دیدگان، آتش در زير كابين شعله ور شده و دود غليظي هم داخل كابين را فرا گرفته و هر لحظه امكان آتش گرفتن آن وجود داشت.

سريعا با آچار مخصوص اقدام به باز کردن دو تا از سيم هاي بُكسل كه لوله ها را نگه داشته بود، کرده و سپس روي لوله ها رفته و با فشار پا اندكي فشردگي لوله را داخل كابين كاهش داده و حدود 50 لوله را از كابين خارج کردم.

در اين زمان وارد كابين شده و راننده كه به علت خونريزي شديد و دود بیهوش شده بود را از بالا تنه آزاد کردم ولي همچنان هر دو پاي مصدوم داخل كابين درگير بود و پدر مصدوم هم با داد و فرياد تقاضاي تلاش بیشتر و سريع تر از من داشت و می گفت: "تو رو خدا کاری بکن! تا دقايقي ديگر كابين ماشین آتش می گیرد و پسرم از دست می رود."

خلاصه هر طور شده با كمك راننده تريلر ديگر و با استفاده از يك ديلم پاهاي جوان مصدوم را آزاد و او را به بیرون از ماشین منتقل کردم.

در اين زمان بود که ماموران آتش نشاني هم در محل حضور یافته و آتش خودرو را مهار کردند و راننده جوان که پایش شکسته بود را به بيمارستان شهيد "منتظري" شهرستان نجف آباد انتقال دادند.

تا رسیدن نیروهای امدادی چقدر طول کشید؟

دقیقاً نمی دانم ولی فکر می کنم تقریباً یک ربع یا 20 دقیقه طول کشید.

فکر نکردی ممکن است خودت دچار حادثه شوی؟

مرد جوان لبخندی می زند و می گوید: نه در آن لحظه هیچ فکری غیر از نجات هموطن خود در سر نداشتم من وظیفه انسانی خودم را انجام دادم و مطمئن هستم که همه همکاران من هم چنین عقیده ای دارند و هر کدام آنها هم اگر در صحنه بودند همان کاری را می کردند که من کردم.

برای خودت هم مشکلی پیش آمد؟

بله زمانی که برای نجات مصدومان حادثه روی لوله ها رفتم، چندين بار امكان سقوط من از بالاي تريلر كه در حال رها شدن لوله بود، وجود داشت.

وقتی هم که در كابين خودرو رفتم به دلیل دود غلیظ، دچار تنگی نفس شدم اما به هر حال خوشحالم که توانستم وظیفه ام را به درستی انجام دادم و واقعاً فکر می کنم، معجزه خدا بود که توانستم آنها را از مرگ حتمی نجات بدهم.

اگر شما در آن لحظه حضور نداشتید چه اتفاقی ممکن بود برای حادثه دیدگان بیفتد؟

با توجه به گرفتارشدن پدر و فرزند در داخل كابين و خون زیادی که از آن ها رفته بود و همچنين آتش سوزي مختصری که در زير كابين خودرو ایجاد شده و دود غليظ داخل آن فکر می کنم مرگ هر دو سرنشین حتمی بود.

از طرفی هم راننده تريلر جلویی به علت كهولت سن و عدم آشنايی با موقعيت مكاني جهت اطلاع رساني به يگان هاي امدادي نمی توانست هیچ گونه کمکی به آن ها انجام دهد.

پیگیر حال مصدومان نشدی؟

چرا از بیمارستان سراغشان را گرفتم و وقتی فهمیدم که حالشان خوب است خدارا شکر کردم.

بعد از آن ماجرا باز هم مصدومان را ملاقات کردی؟

نه بعد از آن ماجرا مصدومان را نديدم تا حدود 3 هفته قبل كه آن ها برای تكميل پرونده تصادف خود به كلانتري مراجعه کرده بودند نشانی محل خدمت من را پرسیده و به نزدم آمده و با آنها ملاقات داشتم. پدر راننده تریلر مرا محکم در آغوش گرفت و مرا غرق بوسه کرد. اولش آن ها را نشناختم و از این کارشان متعجب بودم تا اینکه ماجرای آن روز را به خاطرم آورد و گفت جان فرزنش را مدیون کمک من است.

چرا تا به حال حرفی در مورد کاری که کردی نزدی؟

دلیلی نداشت که بخواهم حرفی بزنم و خودم را مطرح کنم چون من این کار را فقط برای رضای خدا کردم و هیچ چشم داشتی هم از کسی ندارم.

از اینکه توانستی جان هموطنان خود را نجات دهی چه حسی داری؟

از اینکه خداوند به من توانایی داد تا بتوانم به بندگانش کمک کنم حس خیلی خوبی دارم البته معتقدم که من کاره ای نبودم و این خداوند بود که من را سر راه آنان قرار داد.

و سخن پایانی این مامور پلیس

از رانندگان عزیز می خواهم قوانین و مقررات را رعایت کنند به خصوص خودروهای تریلر و کامیون که حامل بار به ویژه میله ها، تیرآهن ها و .. هستند بایستی توجه کنند که خدای ناکرده کوچکترین خطای آنها باعث بروز حادثه برای خودروهای عقب خود می شود.

رانندگان عزیز همیشه این نکته را مد نظر داشته باشند که خانواده آنها منتظر دیدار مجددشان هستند و بنابر این بایستی از هرگونه عجله و شتاب بپرهیزند. البته این مطالب را نه به عنوان یک مامور پلیس بلکه به عنوان یک برادر دلسوز می گویم چرا که هیچ وقت دلم نمی خواهد حادثه ای که دیدم برای هموطنان دیگرم تکرار شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون