نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/2/25      11:26:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:121


نسخه چاپی
سازمان های بین المللی فقط شعار مبارزه با مواد مخدر می دهند / ترددهای غیر مجاز مرزی به حداقل رسیده است
گروه ناجا - فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه مسئله ای که امروز در مرزها بیشتر با آن درگیر هستیم، مقابله با مواد مخدر است، گفت : سازمان های بین المللی فقط شعار مبارزه با مواد مخدر می دهند!

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" در نشست خبری با خبرنگاران استان خوزستان، اظهار کرد: ما یک دشمن داریم که از ۲۲ بهمن ۵۷ به بعد تمام منافع نامشروع آن از بین رفته است و ۴۰ سال است توطئه می‌کند و رجز می‌خواند، البته هرجا به میدان آمده، شکست خورده و نمونه‌های مختلفی از جمله طبس داریم که دشمن تهدید خود را عملی کرد و دیدید که چه اتفاقی افتاد.

وی  با اشاره به تهدیدات استکبار افزود: دشمن بارها و بارها رجزهای بیهوده خوانده است، این حرف‌ها هیچ تأثیری در  اراده ملت و مردم ما ندارد و برعکس می‌توان گفت انسجام‌بخش مردم و مسئولان است؛ ملت جمهوری اسلامی ایران محوری به نام "ولایت فقیه" دارد.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: به تفسیر خود تئوریسین‌های استکباری، جمهوری اسلامی دو بال سبز و سرخ دارد که بال سرخ آن شهادت است که بر گرفته از عاشوراست و بال سبز آن؛ بال انتظار است یعنی همیشه امیدوار و خوشبین؛ جمهوری اسلامی یک زره دارد به نام ولایت فقیه و آنقدر اوج گرفته است که هیچ گاه تیرها به آن نمی‌رسد، این تفاسیر چیزی است که خود تئوریسین‌ها به آن رسیده‌اند.

سردار رضایی تصریح کرد: اینکه ناوی بیاید یا ناوی برود، تفاوتی برای این ملت ندارد، وقتی دشمنان فشارهای اقتصادی را وارد کردند، فکر می‌کردند به هدف رسیده‌اند؛ در شهریورماه یا مهرماه بود که کشور از نظر اقتصادی وضعیت مناسبی نداشت اما  مقام معظم  رهبری  فرمودند، "راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷ تماشایی خواهد بود"و این اتفاق هم محقق شد.

 این مقام عالی مرزبانی ناجا افزود: مسئله ای که امروز  در مرزها بیشتر با آن درگیر هستیم، مقابله با  مواد مخدر است، در افغانستان  از حدود ۲۰ سال گذشته، کشت و تولید مواد مخدر به بیش از ۴۵ تا ۵۰ برابر رسیده است، اگر در سال ۲۰۰۰ حدود ۲۰۰ تن کشت و تولید مواد مخدر وجود داشت این مقدار حالا به بیش از ۹ هزار تن رسیده است  این در حالیست که در سال جاری از ورود 8 تن مواد مخدر در مرز ممانعت شده است.

وی گفت:  فقط شعارهای سازمان‌های بین‌المللی را در خصوص مبارزه با مواد مخدر  می شنویم، اما تا به امروز هیچ حمایت، پشتیبانی و همکاری واقعی میدانی از سازمان‌های بین‌المللی ندیده‌ایم، در حالی که خود آن‌ها اقرار کرده‌اند جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه و مقابله با مواد مخدر است اما در این زمینه ما هیچ پشتیبانی عملی از این سازمان‌ها ندیده ایم.

سردار رضایی  تاکید کرد: اگر سازمان‌های بین‌المللی واقعاً می‌خواهند شعارهای آن‌ها عملی شود، انتظار داریم تجهیزات مورد نیاز در بحث مبارزه با مواد مخدر در اختیار مرزبانی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.

وی  در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: خط مرزی خطی است که در دو طرف آن قوانین مختلفی وجود دارد، از مردم به ویژه مرزنشینان و کسانی که از مرزها تردد می‌کنند درخواست می‌کنم به قوانین و مقررات مرزی توجه کنند، در یک دهه گذشته با مشارکت مرزنشینان تردد غیرمجاز که خود یک جرم محسوب می‌شود به حداقل رسیده، در خوزستان نیز می‌توان گفت این میزان به کمترین مورد رسیده اما باز یک مورد نیز شایسته نیست.

فرمانده مرزبانی کشور گفت: در حوزه اروند، قبلاً مشکلاتی داشتیم که با هماهنگی و همکاری مرزبانی عراق  مرتفع شد، درباره تمام قوانین و مقررات اجرایی و گشت های همزمان با مرزبانی عراق توافق کرده‌ایم و این مسئله موجب شد  اروند یکی از امن‌ترین مناطق مرزی ما در کشور باشد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون